Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális, hogy 2 nap alatt...

Normális, hogy 2 nap alatt felszívódott a vérdugó a húzott fogamból?

Figyelt kérdés
Helló. Kedden húzták a fogam felül a bal oldali a 4. Fog. Nagyon gyulladt volt nem is zsibbadt el teljesen. Még be van dagadva az arcom. De egyébként szépen vigyáztam rá, hogy semmi baja ne legyen. Tegnap este viszont véletlenül picit elcsúszott a vérdugó. Mára pedig fehéredni kezdett és mostanra eltűnt. Anyukámnak megmutattam, azt mondta,hogy a lyuk már nem látszik, szóval nincs ott a nagy lyuk. De azert látszik, hogy húzva volt. Viszont én megijedtem, hogy normális-e az, hogy 2 és fél nap alatt így felszívódott a vérdugó. Félek, hogy nem rendesen nőtt be lyuk vagy micsoda és csonthártya gyulladásom lesz. Ma kaptam antibiotikumot, az állítólag megöli ezeket a bacikat, ha bejutottak vagy be akarnának jutni. Vagyis anyuék ezt mondták. Most nem fáj csak kicsot kellemetlen érzésem van, de lehet, hogy már bebeszélem. Csak nagyon félek emiatt. Valaki tudja, hogy ez normális, hogy ilyen rövid idő alatt felszívódik a vérdugó?

2020. szept. 24. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem korai de csonthártya gyulladás? Nem, nyugi.. Nekem gyulladt be fogam húzás után (jobb alsó 5-ös) és annyi volt az egész, hogy fájt a 4-es vagy 6-os fogam mellette már nem is emlékszem. Nem volt vészes de sejtettem, hogy van valami. Visszamentem. Fogorvos azt mondta begyulladt az 5-ös helye, átmosta és kaptam pár napig gyógyszeres csíkot, ennyi volt. Én mondjuk nem szedtem antibiotikumot sem, nem írta fel húzás után.
2020. szept. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kaptál antibiotikumot, az a lényeg. Nem lesz semmi baj, ne aggódj annyit!
2020. szept. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szép a helye egyébként. Nem tudom, hogy a vérdugónak mikor szívódik fel, hogy ilyen fehéres színűnek kell lennie, de nekem ilyen. Takarja még egy picit laposan a húzás helyét, de szerintem holnapra elmúlik. Azt szeretném még megkérdezni, hogy fogatmosni körülötte lehet még szabad csak? Meg öblögetni sem lehet még? Maximum átmozgatni a számban a vizet?
2020. szept. 24. 22:42
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az igaz, hogy attól hogy nem látszik, még ott lehet.

Én bevallom az említett húzásnál nem néztem, a másik húzás meg igazából sebészeti volt bölcsesség fognál, ott nekem 5-6 napig volt vérdugó. De 4-es fognál nyilván kisebb a hely, meg hogy nem vágott, gyorsabban gyógyul.


Egyáltalán ne öblögess, óvatosan átmozgathatod a vizet majd fogmosás végén csak kiengeded a szádból, ne köpd.

Természetesen körülötte moshatod és kell is.

2020. szept. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!