Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsesség fogak megmentése így?

Bölcsesség fogak megmentése így?

Figyelt kérdés
Mi lenne ha mielőtt kinőne kihúzatná valaki az utolsó nagyőrlőjét job fent lent meg bal oldalon is így lenne hely a bölcsességfognak ami szépen tudna leeni ott. Miért lenne jó? A nagyőrlőt sokkal könyebb kibányászmi mint egy félre nőtt bölcsességfogat és a bölcsességfog tartósabb és erősebb is lenne ezálltal ha a nagyőrlő nem is bírná mondjuk 80 éves korig a bölcsességfog lehet. Szerintetek?

2020. szept. 24. 23:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha ez egy jó ötlet lenne akkor már réges rég bevett módszer lenne a fogorvoslásban.
2020. szept. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Nekem mikor kinőttek a bölcsessègfogaim, ki akarta húzni a fogorvos, de nem hagytam. A 6-osaimat húzattam ki helyette, azok sajnos mind kezelve voltak addigra, egh màr gyökèrkezelve. Azèrt lehetett ìgy megoldani, mert a 8-asok is egyenesen felfelè nőttek. Ha màshogy indultak volna meg, nem tudom megoldhatò lett volna-e. Az is kellett hozzà, hogh 17 èvesen kiàlljak magamèrt, ès ne hagyjak egèszsèges fogat kivenni, mikor ott a tömött is.
2020. szept. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer így oldották meg, de nekem is a bölcsességfogamat akarták mindenáron kiszedni, de azzal nem volt gond, csak nyomta az előtte lévőt. Felesleges tortúra lett volna egy nagyobb műtét, ráadásul a bölcs. fog előtti fog is sérülhet az eltávolítás miatt.
2020. szept. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mivel a bölcsességfog nem biztos, hogy ki is fog nőni, lehet hogy megáll a növekedésben egy adott fázisban. Nem mindenkinek bújnak, fejlődnek ki a 8-as fogak. Ha 26 éves korig nem nőttek ki (teljesen vagy részlegesen), akkor nem is valószínű hogy ki fognak. Persze csodák léteznek. Így nincs értelme kihúzninaz előtte lévőket. Illetve gyakran előfordul, hogy a bölcsességfogak még az ínyben elkezdenek tönkremenni. Jó dolog, ha egészséges és teljesen kifejlett állapotában van, főlef, ha valamelyik rágót elvesztette az illető korábban, de inkább az a feláldozható. Nehezen elérhető, nehezen tisztítható, emiatt is megy hamarabb tönkre, hidat rá nem tesznek, így fogpótláshoz sem alkalmazható.
2020. szept. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hidat tehetnek rá, legalábbis nekem anno a fogorvos mondta, hogy meg lehet úgy is oldani, de végül máshogy megoldotta.
2020. szept. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!