Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó okozhat dudort a...

Fogszabályzó okozhat dudort a nyelven?

Figyelt kérdés

Tegnap óta fájt enyhén hátul a nyelvem, este megnéztem és leghátul oldalt lett rajta egy dudor, volt rajta egy sárgás pötty. Megpiszkáltam az ujjammal kicsit, hátha lejön, de nem, viszont elkezdett vérezni. Ma reggelre ez a dudor kétszer akkora lett, az egész fehéres színű lett, fáj ha nyelek vagy arra hátra fele mozgatom.

Egy hónapja van fogszabályzóm, gondoltam rá, hogy a fogszabályzó megsértette esetleg, de annyira hátul van az a dudor a fogszabályzóhoz képest hogy ezt kicsit valószínűtlennek tartom.

Rákerestem a neten, persze egyből írták hogy szájrák, viszont az nem hiszem hogy ilyen gyorsan nőne.

A héten ugyan voltam fogorvosnál (állított a fogszabályzón) de nem mondott semmit pedig gondolom hogy észrevette volna ha van ott valami, szóval ez most jöhetett ki.


Ezzel kéne valamit csinálnom? Mármint hagyjam hátha elmúlik, vagy van valami amivel az ilyen "sérülést" lehet kezelni?



2020. szept. 27. 10:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet afta? Szerintem várj pár napot,olyan 2-őt ha nem múlik el menj el egy orvoshoz esetleg a fogorvosodat kérdezd meg
2020. szept. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nekem tele volt mindig ilyenekkel a szám mikor fogszabim volt. Szerintem beleakad és felsérti. Nekem a szám oldalai, és elöl is a fogsoromnál mind tele volt különböző dudorokkal, sérülésekkel a fogszabályzás alatt. Szájvizet használhatsz rá, az jót tesz neki.
2020. szept. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Most már vakítóan hófehér lett az egész, és ilyen kukoricaszem nagyságú, szóval nem hiszem hogy afta.

Egyenlőre akkor várok vele, meg vizezek :)

2020. szept. 27. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!