Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás milyen érzés? Mi...

Foghúzás milyen érzés? Mi történik a helyével?

Figyelt kérdés

Jövő héten húzzák az egyik alsó rágófogamat (nem bölcsességfog). Tudom hogy adnak szurit, így nem a fájdalomtól félek, hanem amit ezen kívül érezhetek. Hangok, szagok, fém eszközök a számban...minden.

A másik dolog hogy elképzelésem sincs mi lesz azzal az óriási lyukkal a fog helyén. Számomra sokkoló hogy majd akkora nyílt sebbel a számban fogok létezni, enni, dolgozni.


Kérlek, ha van egy kis időtök írjatok nekem foghúzás tapasztalatokat, hogy tudjam milyen érzésekre számítsak. Hátha mire oda kerülök már nem leszek ennyire hisztérikusan kétségbeesett. (fogászati fóbia, ezért is jutottam húzásig...elég gáz tudom) :(


Köszi előre is!



2020. szept. 27. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia énis félek tőle pedig már nem az első fogam húzták ki. Olyan hamar túl leszel rajta.. Majd amíg nem gyógyul be a másik oldalon kell enni. De a fogorvos elfogja mondani mit nem szabad.
2020. szept. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos már nagyon sok fogamat ki kellett húzni. Legrosszabb az egészben a szuri, mert utána már szinte semmit nem érzel. Nem marad ott olyan óriási lyuk, ne félj! Nem rég húzták ki nekem az alsó 7-est, ami közvetlenül a bölcsességfog mellett van, tehát viszonylag nagy fog. Pár óra múlva mikor megnéztem a helyét, már csak egy kicsi sötét foltot láttam, mivel az alvadt vér kitöltötte az összehúzódóban levő lyukat. Szerintem ha Te ennyire félsz a húzástól, észre sem fogod venni az esetleges hangot, és nem az eszközzel fogsz törődni, amivel az orvos a szádban dolgozik. Egyébként pár másodpercig szokott tartani az egész húzás. Előtte még lakjál jól, mert utána néhány óráig zsibbadt lesz a szád, nyelved, addig nem tanácsos enni, mert nem tudod irányítani az ételt, félre nyelhetsz. Ha dolgozol, a húzás napjára célszerű egy nap szabadságot kivenni.
2020. szept. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.

2-es válaszoló, megnyugtató hogy írtad a pár másodpercet. Annyit talán kibírok. Meg hogy nem lesz nagy a lyuk.

2020. szept. 27. 18:19
 4/6 A kérdező kommentje:
Túl vagyok rajta. Fél óra volt az egész. Több darabba vágta a fogam és valamivel kiemelte (feszegette). Ez sokáig tartott és rossz érzés volt. Kicsit recsegett is. Azt hittem eltöri az álkapcsom. Végül összevarrta a sebet. Gyorsan gyógyult szerencsére.
2020. okt. 8. 20:01
 5/6 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Akkor Neked nem ment teljesen simán. Normál esetben egy darabban húzzák ki, egy fogót használnak hozzá, és kb. fél perc alatt kint van a fog. Örülök, hogy szerencsésen túl vagy rajta!
2020. okt. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szájsebész csinálta és azért így mert gyökérkezelt fog, félt hogy eltörik ha rányúl fogóval.
2020. okt. 9. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!