Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tömött fogam fáj rágásnál,...

Tömött fogam fáj rágásnál, kocogtatásra, hideg meleg ételektől. Ameddig eljutok orvoshoz addig jegelni vagy infrázni célszerűbb?

Figyelt kérdés
2020. okt. 7. 20:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább ne ragjal vele, ne kocogtasd és addig ne egyél se túl hideget, se túl meleget.
2020. okt. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Egyik sem. Feltehetően elhalóban van az ideg. Majd ha minden behatás nélkül is folyamatosan fáj, akkor érdemes jegelni, de az ideg elhalás pár nap alatt lezajlik és utána megint nem fáj.
2020. okt. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Jelenleg órák óta fáj minden behatás nélkül de valami brutálisan... konkrétan már vörös a fejem mintha izzana. Fogorvosi ügyelet se itt, se a szomszédos megyékben nincs, most tudtam meg... Fájdalomcsillapító sem hat 😓
2020. okt. 7. 20:57
 4/17 anonim ***** válasza:
Hívd fel a háziorvost és kérd meg, hogy írjon fel neked Dalacint, hogy levigye a gyulladást ameddig a fogorvoshoz eljutsz, remélem időpontod van már fogászatra.
2020. okt. 8. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Van időpontom igen viszont a doki egy másik fogamat kezeli. Erről még nem is tud annyira hirtelen jött. Attól félek mivel a kezelt fogam másik oldalt van mint a most fájó, ezért nem is nyúl hozzá.
2020. okt. 8. 08:22
 6/17 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem hívd fel az orvost, hogy elviselhetetlen fájdalmad van egy másik fogadnál, ilyen esetben lehet tud adni időpontot még mára, engem ilyen esetben egyszer még aznap fogadott az orvos, írt fel antibiotikumot és fájdalomcsillapítót, majd 1 hétre rá megkezdte a fogamon a gyökérkezelést.
2020. okt. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Most már hőemelkedésem is van... lehetséges hogy a gyulladt fog miatt?
2020. okt. 8. 10:46
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Az lehetseges, milyen fajdalomcsillapitot vettel be?
2020. okt. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Tegnap vettem be xilox-ot
2020. okt. 8. 13:23
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt annyira nem ismerem, de szerintem jobb lenne, ha Ibuprofent vennel be, nekem pl. az Advil Ultra Forte hasznal. De mindenkeppen hivd fel az orvost, mert az nem jo, ha mar emiatt höemelkedesed is van.
2020. okt. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!