Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha csak akkor fáj a fog...

Ha csak akkor fáj a fog amikor ráharapok akkor érdemes kihúzatni? Milyen fog az ami még megmenthető?

Figyelt kérdés

Ha nem fáj állandóan csak akkor ha rá harapok akkor az milyen stádiumban lévő rossz fog?


Azt ki kell húzatni?


Milyen fogakat lehet egyáltalán megmenteni?



Igazából megmenteni nem is lehet fogat?

Csak agymosás?


Hiszen rengeteg esetet hallottam hogy betömték a fogat stb de úgyan úgy fájt az embernek , valójában nem is létezik megmenthető fog?



Hiszen egy idegen anyagal tömő akármivel hogyan lehetne már megmenteni egy emberi fogat?



2020. okt. 8. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt röntgen alapján lehetne megmondani.

Nekem tünetmentes és nagyon fájó (azt hittem menthetetlen) fogat is gyökérkezeltek röntgen alapján. Szóval nem feltétlen kell húzni. Ezt orvos tudja megmondani.

2020. okt. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Genetikailag szornyuek a fogaim, mar gyerekkent is a tejfogaim tomve voltak, felnottkent pedig jelenleg 5 fogam van tomve, tobbszor is ,hiszen neha cserelni is kellett ezeket. Gyokerkezelt fogam meg nincs, es huzni sem kellett eddig, bar 23 eves vagyok, ugy erzem igyis eleg szarul allok ebben, paromnak peldaul egy tomott foga sincs 27 evesen. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy de, letezik mentheto fog, es a tomes is hasznos. Egyebkent attol meg, hogy faj, ha raharapsz, siman lehet csak lyukas is, nem kell mindjart a legrosszabbra gondolni. Az a lenyeg, hogy keress egy jo fogorvost, es ne huzd sokaig a latogatast, kulonben a vegen tenyleg huzni kell.
2020. okt. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha csak ráharapásra fáj, akkor érdemes megmenteni, szerintem gyökérkezeléssel megoldható lesz, pár évig még így is megmarad az a fog.
2020. okt. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én is azt hittem hogy húzni kell, mert már nem volt benne élő ideg. de a röntgen azt mutatta még menthető, és érzéstelenítő nélkül csinálta a gyökérkezelést :D be is voltam tojva mikor azt mondta nem ad be semmit mert nem kell. aztán neki lett igaza. szóval a tiéd is menthető biztos
2020. okt. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem így volt. Nem foglalkoztam vele, egyszer evésnél ráharaptam és hát kettétört. Kiderült, hogy gyakorlatilag az egész el volt szuvasodva, csak pont az idegig nem jutott el, ezért nem fájt mindig. Egyébként sima töméssel felépítette. Azóta voltam röntgenen, és bár nem vagy fogokorvos, de nem látok elváltozást a bélben. Viszont ha megnyomom a körmömmel a megmaradt részét, akkor fáj. Tudom, ne nyomogassam, de azért kicsit furcsa...
2020. nov. 5. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!