Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől érzékeny nagyon a...

Mitől érzékeny nagyon a tömött fogam a langyos dolgokra is, nem csak a hidegre?

Figyelt kérdés
Egyik fogamat betömték, mert lyukas volt nagyon. Elvileg elég problémás fog volt, több helyen is szuvas volt és nagyon mélyen volt a szuvasodás. Most abban a fázisban vagyok, hogy koronát csináltatok, jelenleg ideiglenes korona van pár felső fogamon, amit kellett kihúzott, tömött. De ez a fogam, valamiért marhára érzékeny. Magától nem fájdul meg, sem kopogtatásra nem érzékeny, csak ha megmosom, iszok, akar langyos vagy meleget nem csak hidegre, akkor fájdul meg pár másodpercre. Az lenne a kérdésem, hogy érdemes lenne ezt is inkább kihúzatni vagy gyökérkezelni? Mert nem akarom, hogyha a végleges híd fel lesz rakva, hogy panaszt okozzon

2020. okt. 20. 13:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Elofordulhat, hogy tomes utan is erzekeny lesz a fog, de legtobbszor elmulik.
2020. okt. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem most tömtek olyan fogat ami határeset volt (majdnem gyökérkezelés kellett volna végül maradt a doki a tömésnél.) Nagyon mély lyuk volt. Hidegre-melegre érzékeny. Mondta az orvos hogy ha ilyen marad akkor nem úszom meg a gyökérkezelést. De pár napot várni kell hogy megnyugodjon a fog. Ha a tiéd régebbi történet, akkor gyanítom hogy nme fog magától elmúlni az érzékenység.
2020. okt. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem hónapokon át tartott az érzékenység, utána egyik napról a másikra elmúlt. Illetve azt sem tudom mikor múlt el, de most már egyikre sem érzékeny.
2020. okt. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!