Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelt fogam nem teljese...

Gyökérkezelt fogam nem teljesen érzéketlen. Érdemes újra foglalkozni vele? Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

25 vagyok, nagyon ápoltak a fogaim, viszont van már 3 gyökérkezelt, valószínű genetika miatt.


Nos, egy felső hatosom iszonyatosan fájt már, sos kezelték gyulladtan, 3x is tisztították, majd gyógyszeres kezelés.

Azért 3x, mert másodii tisztítás alkalmával is volt még benne 1 rejtett idegcsatorna, amit nem találtak meg, csak harmadjára.


Letömték a gyökereket, majd a felszínt is.


1 éve már ennek, viszont néha furán belenyilal szénsavas üdítőre, illetve nagyon édes dolgokra. Semmi másra.


A másik, amit észrevettem, hogyha újjal próbálom nyomkodni, mozgatni kicsit, mintha gyulladásban lenne, illetve érzékeny a buccalis felszínen.

Az érzékenység approximálisan van, 5-6 között, de az 5-ös fogam is gyökérkezelt, illetve az építve is van. Biztosan nem azzal van gond.



Mit csinálnak ilyenkor? Illetve ezért újra fognak pénzt kérni?

Magánfogászaton voltam, mert akkor sos kellett, de a doktornő nem biztos, hogy teljesen hozzáértő.

Megégette az ajkam, ami ugye nem érzéstelenül el, amikor a gyökérpálcikákat égette le, illetve 2 tisztítás, gyógyszeres tömés után is volt még benne 1 ideg, gyökércsatorna.

Illetve ugye most is problémás.


Menjek vissza ugyan ide, mert garanciában megcsinálják valószínű, vagy inkább menjek egy jobb orvoshoz?


65 ezer ft-ba került, és nem szívesen fizetnék ki újra ennyit, illetve szerintem kezdődő carriesem van 2 felszínen is, ezeket is meg kell csináltassam.


Köszönöm előre is a hozzáértő válaszokat!


2020. okt. 22. 15:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Gyökérkezelést több alkalommal végeznek, néha akár 6 ilyenre is szükség van.
2020. okt. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

De már le lett tömve véglegesen.

3x trepanálták, utána tömték.

2020. okt. 22. 15:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem mikroszkópos gyökérkezelés során találták meg a baj forrását egy hasonló esetben. Esetleg még ezzel lehet próbálkozni ha nem használt a dokid ilyen eszközt.
2020. okt. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!