Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi lehet a legroszabb ha nem...

Mi lehet a legroszabb ha nem megyek el fogorvoshoz?

Figyelt kérdés
Régen voltam már, akkor is iszonyúan fájt amikor kihúzták a hátsó fogam. Meg voltam gyökérkezelésen, borzasztó élmény volt, hogy ilyen kis fűrésszel fűrészelték a gyökeret vagymit.. nem szeretném újra átélni. Most hogy a tükörbe néztem, vagyis már 1-2 hónapja feltünt hogy van kb 4 rossz fogam, de nem érzek fájdalmat meg semmi hátul jobb oldalt 2 fog lyukas meg bal oldalt egy, vagyis ilyen barnás fekete valami van rajtuk, meg elöl is lent barnás az egyik fogam tövénél. Hozzáteszem cigizek, gondolom az is rá tett.. Mivan akkor ha így hagyom? Tudom elkéne menni de nem szeretném újra átélni azt a kellemetlen, elviselhetetlen fájdalmat. Meg magamba azt gondolom hogy minél késöbb megyek el annál roszabb lesz a helyzet, és most kéne, talán még meg menthetők lennének a fogaim. De félek.. Nem szeretnék elmenni :/
2020. nov. 1. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tovább szuvasodik. Értelemszerűen. Nyilván nem 1-2 hónap alatt, de minél tovább vársz, annál kellemetlenebb a kezelés.

Egyébként én is a fájdalomtól való félelmemben kerültem az orvost évekig, végül húzni kellett most meg implantátumra gyűjtök. Tudod milyen drága az?

A megoldás az, ha elmész egy jó magánorvoshoz, ahol tuti hogy nem hagyják hogy fájjon a kezelés. Én is megdöbbentem mennyire nem éreztem semmit. :)

Ha nincs most pénzed, akkor kezd el gyűjteni. Viszont ha az orvosod ilyen fájdalmakat okozott akkor mindenképpen váltani kellene.

2020. nov. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A fogorvosnál okozott fájdalomnál 50x nagyobb fájdalmaid lehetnek a rossz begyulladt fogak miatt, és nem pár percig fog tartani!
2020. nov. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elveszted a fogaid, szépen sorban.

Menj másik fogorvoshoz, aki kíméletesebb.

2020. nov. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam régen, amíg el nem költöztem és új fogorvosom lett. Szerintem válts orvost, és rájössz te is hogy nem a fogászattól rettegsz.
2020. nov. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmi, kirohadnak a fogacskáid. Előbb utóbb elérsz egy olyan állapotot, hogy a gyulladás miatt teljesen fellazul a fogágy és a fogorvos egy mozdulattal kiveszi. Persze, ha nem kapsz csonthártyagyulladást, esetleg phlegmonet, ami intravénás antibiotikum nélkül halálos. Tehát a legrosszabb, ami történhet, hogy meghalsz. Ehhez képest azért egy gyökérkezelés tán csak nem olyan rossz...
2020. nov. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!