Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon rosszak a fogaim, több...

Nagyon rosszak a fogaim, több hiányzik is. Változtatni akarok, de nem merek elmenni fogorvoshoz. Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Nem a fájdalomtól félek, nagyon szégyellem magam. Más esetleg nézett szembe ilyen problémával? Mi volt az orvosnál?

2020. okt. 6. 20:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
A doki már sok mindent látott. Viszont, ahová én járok még sosem láttam a rendelőben ápolatlan fogazatú pácienst. Lehet, az is az oka, hogy magánrendelés, borsos árakkal.
2020. okt. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Mire számits? Jó drága lesz, de ha muszáj, akkor muszáj megcsináltatni a fogaid. A dokinak az a jó, minél rosszabbak a fogaid, annál vastagabban fog majd a ceruza a végén... Szégyelni nem kell. Látott a doki szerintem rosszabb fogazatot is, nem Te leszel az első, sőt!
2020. okt. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Én is magánorvoshoz mennék, kisrészben az állami barbárok miatt húztam-halasztottam idáig a dolgot. Én egyszerűen rettegek a fogorvos megvetésétől és attól hogy undorodni fog tőlem, illetve a fogsoromtól.
2020. okt. 6. 20:55
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokféle száj van, biztosíthatlak, bármi is a helyzet a tiédben, látott már annál rosszabbat. Sosem arra kell koncentrálni, hogy mi volt, hanem hogy mi lesz. Minél tovább vársz, annál hosszadalmasabb, kellemetlenebb kezelésre számíthatsz. Sokan járnak úgy, hogy évekig halogatják, majd mire összegyűjtik a pénzt és a bátorságot hozzá derül ki, hogy az, amit ők szeretnének sajnos nem megvalósítható, évekkel ezelőtt kellett volna jönni. Ne járj így, mert borzasztó, mikor hidegzuhanyként a fejedhez kapod, hogy itt bizony ebben az életben már nem lesz Hollywood mosoly, akármennyi pénzed is van, tessék egy kivehető protkó. És ez még csak nem is a legrosszabb hír, amit kaphat az ember, egy ismerősöm olyan sokáig hanyagolta a fogait, hogy egy 5 cm átmérőjű ciszta nőtt az arcüregében, 1 évig tartott a 3 műtét és a teljes regeneráció, mire a fogorvos neki tudott állni a fogpótlásának. Addig fog nélkül krémleveseket evett. Nem is gondolná az ember, hogy milyen nagy baj lehet abból, ha elhanyagolja a fogait, pedig sajnos de.
2020. okt. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nezz elotte korbe, engem magan barbar cseszett el. Se fb ja, se honlapja, hamar is fogadott, de azt hittem, csak pont megurult...semmi modern gep es technika se. Tomes se fenyrekotos
2020. okt. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ne gondolj ilyenekre, rosszabbakat is láttak már a legrosszabbnál, csak a munkájukat végzik
2020. okt. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 gömbicica ***** válasza:

ami hiányzik, gondolom kihuzták, nem kiverték, vagy bocsánat, de "kirohadt".

Akár mi is van a szádban, jól sikáld meg a fogaidat, és menj el egy ellenőrzésre állami fogászatra. Az még nem kötelez arra, hogy szétberhálják a szádat.

2020. okt. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Egyik rokonomnak napokon múlott, hogy nem terjedt át a gyulladás a fogon kívülre, ami ott garantált elhalálozás, ha ez megtörténik és nem kezelik.

A fog nem játék, ha gondjaid vannak a fogaiddal, akkor menj el feltétlen. Sosem tudni miféle gócok stb. vannak, még ha épp pillanatnyilag tünetmentes is vagy, és hogy ezeknek miféle szövődményei lesznek. Én pl. alig vártam, hogy a melóból megkeresett pénzemmel elmehessek egy magánrendelőbe és rendbe hozhassam azt a 4db rossz fogamat, ami volt. Volt előtte még kettő, azt még anno államival kihúzattam, most meg már-már nem tudtam rágni az egyik oldalon, így muszáj volt mennem. Egy gyökérkezelés, 3 tömés lett a vége, az egyik tömött fogamról pedig nem is tudtam, hogy tömés-érett. Ez volt a gyökérkezelt fogam mellett közvetlen. Pedig én úgy gondoltam, hogy eléggé tisztában vagyok a fogaim állapotával. Hát, nem éppen, ha +1 tömést kaptam.

Egy percig nem gondoltam azt, hogy gáz lenne egyébként a fogsorom, bár nekem a hibásakat leszámítva tényleg jó fogsorom van, de ez mindegy is. Ha félig vagy teljesen kirohadt pofával mentem volna oda, akkor sem szégyenkeztem volna semmin, hisz a fogorvos az fogorvos, akinek ez a munkája, amiért én meg is fizetem (magán esetén legalábbis, bár tb-n keresztül az államit is). Ennyi erőből szégyenkezzen a súlyos sérült, mikor ellátásra viszik a kórházban, merthogy milyen rondán néz ki a seb? :D

2020. okt. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
#8 Vagyok, még egy röpke gondolat. Ha rendbe hozattad a fogaidat, figyelj oda rájuk. Érdemes fogselymet is használni, ha nem is napi rendszerességgel, de hasznos tud lenni. Így nem fog berohadni a kiszedhetetlen, beragadt kajamaradék, mert hozzáférsz, ki tudod szedni.
2020. okt. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
8-as, igazad van, de a súlyos sérült időben kért kezelést, én meg nem. Nem akarok lelkizni a fogorvosnak, sok, leginkább családi oka van ennek (a szüleim nem vittek fogorvoshoz, csak gyógyszerrel tömtek, ha fájt), de ez mindegy is. Köszönöm, hogy leírtad a történeted, nekem ez erőt ad, hogy meg lehet csinálni.
2020. okt. 6. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!