Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogfájásra mi vált be legjobba...

Fogfájásra mi vált be legjobban nektek?

Figyelt kérdés
Hétfőre kaptam csak időpontot és zsibbad reggel óta az egyik fogam ami lyukas. Ha jobban fáj addig mit ajánlotok? Cataflam van itthon, de gyógyszert nem veszek be míg nem muszáj mert sok a gyomorsavam.

2020. nov. 4. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Langyos sós vízzel való öblögetés.
2020. nov. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 TR75 ***** válasza:

Sensodyne Repair & Protect

Szegfűszeg

2020. nov. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szegfűszegből csak az egészet javaslom amiből az olajat kitudod préselni a fogaiddal, az jó zsibbasztó hatású de nem hat sokáig kb 1-2 óráig maximum és akkor is csak úgy ér valamit ha nem rágsz semmit tehát nem terheled a fogadat.

A másik megoldás a szájvizes öblögetés lehetőleg alkoholossal az kipucol onnan minden dzsuvát. A lyukas fogad azért fáj mert belement valami ami irritálja az ott található idegeket, ha szájvizes öblögetéssel kitudod "takarítani" akkor az ideg szabad lesz tehát kevésbé fog fájni és egy erősebb gyulladástól is megkíméled ami azért jó mert ha begyullad és be is dagad akkor azt addig ki nem húzzák meg tömik meg semmit nem csinálnak vele ameddig helyre nem jön. Ha gyulladás van akkor antibiotikum kúra kell neki ami a gyomrodnak ami mint írtad érzékeny a gyógyszerre nem tesz jót neki.


Ha gyógyszeres fájdalomcsillapító kell akkor javaslom a Ketodex-et annak a poros változatát amit vízben kell feloldani az nekem nagyon jól bevált akkor amikor a fogamból jó nagy darab kitört és fájt iszonyatos módon. Nekem is érzékeny a gyomrom a gyógyszerek többségére, de ez a vizben oldható gyógyszer bevált nekem.

2020. nov. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A cataflam vízben oldható változata vagy a flector por. Érdekes módon a páromnak a sima algopirin is jó szokott lenni (nekem az gyenge erre). Minden szervezet más, csak azért írom hogy lehet érdemes ezzel is próbálkozni.
2020. nov. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Gingisol oldat, az is szegfűszeges, nekem bevált.
2020. nov. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Elvállalt egy magán ma este, nem akarok szenvedni még napokig. Köszönöm a válaszokat!
2020. nov. 4. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!