Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tömött fog normális, hogy...

Tömött fog normális, hogy érzékeny?

Figyelt kérdés

Augusztus végén gyukladt be, akkor nagyon fájt. Ideiglenesen tömték be, akkor még aznap fájt, utána semmi. Aztán utána még cserélték, majd rá 2 hétre betömték. Soha nem fájt addig sem. Tömés után sem. Végleges tömés után 3 héttel pár napig borzasztóra fájt, most meg, ha eszem és összekpccan, érzékeny.


Nagyon puszta fog, tíz éve tömték amalgámmal, most a két fog között lyukadt ki, azért nem vettem észre...


2020. nov. 5. 10:57
 1/10 A kérdező kommentje:
*gyulladt
2020. nov. 5. 10:57
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Egyáltalán nem normális. Valószínűleg alászuvasodott. Mielőbb menj fogorvoshoz, míg van a virushelyzet miatt!
2020. nov. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha 1-2 hétig a végleges után érzékeny az még normális.De ha hónapok után kezd el fájni akkor menj vissza a dokihoz.
2020. nov. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kb. 3 hete tömték, addig ideiglenesnél, meg most sem fájt... Most kezdett. De nem hiszem, hogy 3 hét alatt alályukadt volna.
2020. nov. 5. 11:30
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem kapott huzatot? Nekem tömés után 2-3 hétig érzékeny volt nagyon,majd rendbe jött.

Most viszont 1 hete huzatban ültem és úgy elkezdett görcsölni utána,hogy még a fülem is fáj tőle. Pár napja szedem a Flector port most kezd javulni.

2020. nov. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Miert ne lyukadhatna 3 hét alatt alá!??
2020. nov. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%

Valószínűleg nagyon mély volt a lyuk, a tisztítás közben nagyon meg kellett közelíteni a fogbelet. A gyógyszeres ideiglenes tömésekre is azért volt szükség. Ez egy olyan anyag ami arra serkenti a fogbelet, hogy húzodjon mélyebbre, építsen úgynevezett secunder dentint. A tünetek alapján amiket leírtál az történt, hogy a fog a végleges tömés után elhalt. Jellemzője a pár napig tartó erős fájdalom, majd ennek megszűnte után kopogtatásra válik érzékennyé a fog. Ez egy krónikus gyulladás, ami később akár újra és újra fellángolhat. Megoldása a fog gyökérkezelése lenne.

Egy dentálhigiénikus

2020. nov. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Igazából pontosan ez történt, amit leírtál. Kicsit el is feketedett a fogam akkor, utána fájt borzasztóan pár napig. Először is azt mondta, hogy lehet gyökérkezelni kell, közben meg, hogy elég lesz a gyógyszeres tömés! Valóban nagy volt a lyuk, viszont én ebből semmit nem is vettem észre, mert nem látszott,
2020. nov. 5. 14:20
 9/10 anonim ***** válasza:
Tova lyukadt. Huzassad ki!
2020. nov. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy nem. Mi lesz helyette? Egyébként elgondolkodtam rajta, de valameddig csak kitart!
2020. nov. 5. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!