Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kitudnak húzni egy olyan...

Kitudnak húzni egy olyan fogat, ami annyira eltört, hogy alig van rajta fogás?

Figyelt kérdés
2020. nov. 6. 08:52
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Ilyenkor veszik elő a szájsebészeti tudásukat a fogdokik.
2020. nov. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Igen, alá nyúlnak és kiemelik. Nekem is így húzták a fogam mert törékeny volt a gyökérkezelés miatt.
2020. nov. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mennyivel hosszasabb/fájdalmasabb procedúra ez?
2020. nov. 6. 09:42
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Nekem nem fájt, kB 40 perc volt. Erős nyomást éreztem ahogy feszítette ki a fogam. Nem nevezném fájdalomnak, kellemetlen volt csupán. Utána össze varrta a sebet, ez se fáj. Gyógyuláskor kicsit kényelmetlen a varrat. Egy hét múlva kellett varratszedésre menni. Azt meg se éreztem. A seb probléma nélkül gyógyult.
2020. nov. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Ha a gyökere egyébként ép, akkor inkább koronát kell rá tenni vagy csapos fogat kell készíteni.
2020. nov. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
19%
Vésni fogják valószínűleg,ami nagyon fájdalmas.
2020. nov. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
Ki tudják. Minden eset más és az információ is nagyon kevés, de sokszor előfordul, hogy az ilyen fogak körül annyira fellágyult a gyulladt szövet, hogy a világ legegyszerűbb foghúzásai. Vésni már csak nagyon elmaradott helyeken szoktak, azt is inkább a kiöregedett, szakmailag semmilyen fejlődést nem mutató dokik. Akkor már inkább egy kisműtét: kevésbé traumatizál és gyorsabban is gyógyul.
2020. nov. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
80%
Nekem egy pillanat alatt kikapták, még varrni sem kellett.
2020. nov. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!