Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvosi fogas gondok?

Fogorvosi fogas gondok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Két db kérdésem lenne a fogakkal kapcsolatban.


1) Többször voltam már fogorvosnál és nem is egynél ez ügyben. A gondom a következő. A felső fogsorban van egy rágófog, amely már gyökér kezelve van. A baj ott kezdődik, hogy ha túl forrót akkor azért sajog, ha túl hideget eszem/iszok akkor meg azért. Mindegyik doki elküldött röntgenre, mely nem mutatott semmit, sőt azt mondták, hogy még ahhoz képest szépen is van gyökér kezelve. Adtak rá Dalacin gyulladáscsökkentő gyógyszert, de ezek után is fáj hidegre és melegre. Mitévő legyek? Van valaki, akinek hasonló gondja van/volt? Ja annyit kifelejtettem, hogy néha feldagad a gyökér kezelt fog körül az ínyem, utána szépen lelohad, és azt mondta mindegyik fogorvos, hogy nem látnak semmilyen cisztaszerű képződményt a röntgenekről...


2) Szintén velem történt meg ez az eset. Mindenki mondja, hogy jaj a fogkő. Elmentem leszedte a fogdoki a fogköveket az alsó 4 metszőfogról és fel is polírozták. Imádom tűzforrón enni a leveseket illetve jéghidegen inni mindent, illetve enni. De amióta leszedték a fogkövet, azóta forró étel nem érhet a fogkőmentesített fogaimhoz, ha pedig hidegen szeretnék valamit inni akkor szívószállal kell. Szintén egybekötve a gyökér kezelt fogammal, több fogorvost meglátogatván, egyöntetűen megmondták, hogy vagy elmúlik, vagy ugye nem tudnak vele mit tenni. És ez tavaly nyár óta van így!


Szerintetek mit tehetek mindkét esetben? Mert már nagyon kezd elegem lenni!!!


Köszönöm szépen a segítséget!!!


2013. márc. 7. 16:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia, hát én csak az első kérdésedre tudok reagálni. Nekem ugyanez a problémám, felső fogsor, rágófog, gyökérkezelve volt, nem is egyszer tisztították, és még mindig érzékeny. Csak nekem ez már legalább 6 éve volt. :( Nekem azt mondta a fogorvos, hogy a fogam gyökerének a legvége elhajlik egy kicsit ilyen kampó szerűen, tehát nem tök egyenes , mint általában a többi fognál. És ezért nem tudja teljesen kiszedni az idegszálat belőle, mert ugye a tű, amit ő "feltol" agyig a fogamba, az nem ugye nem hajlik el. A mai napig még nekem is érzékeny egy picit, főleg ha forrót eszek, dehát ennyi év után már van benne gyakorlatom,hogy milyen hőmérsékletű kajákat ehetek. :) remélem , azért tudtam picit segíteni! :)
2013. márc. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors segítséget, sokat segítettél :) Akkor nem csak nekem vannak ilyen gondjaim. Ezek szerint lehet el kellene mennem a fogorvoshoz, hogy tisztítsák újra?
2013. márc. 7. 16:34
 3/3 anonim ***** válasza:

Mikor volt gyökérkezelve a felső fogad? Megnézték hideg spray-vel, hogy érzed-e?

A gyökérkezelés revíziójának (gyökértömés eltávolítása és a gyökérkezelés megismétlése) indikációja között nem csak a röntgentünettel rendelkező fogak számítanak, de az is, ha klinikai tünetek jelentkeznek röntgentünet nélkül (abból amit leírtál erre következtetek)

2013. márc. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!