Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás mennyire fáj?

Foghúzás mennyire fáj?

Figyelt kérdés

Egy éve gyökérkezelték a felső, utolsó előtti fogamat. Pár hónapja feltűnt, hogy néha fáj, ha eszek rajta. Ha összeharaptam, éreztem, hogy fáj az a fog. Aztán egy éjjeli masszívabb fájdalom után( előre sugárzott a szemfogamra), visszamentem a fogászatra és azt mondta az orvos, hogy valószínűleg a mögötte lévő bölcsesség fogam az, mert szuvas. Megkopogtatta mindkettőt, de mindkettő fájt. ( és persze, azóta folyamatosan fáj...)

Mondta, hogy egy hétig szedjek antibiotikumot és ha visszajöttem, megröntgenezi és kihúzza, amelyik olyan lesz.

De... Nálam jobban senki nem fél a fogászattól. (Aminek tudom, ez az eredménye, hogy nem merek elmenni, csak az utolsó pillanatban). Főleg, most, hogy kísérő sem jöhet be, egyszerűen nagyon félek.

Azt már túlélem, ha itthon kell szenvednem, csak ott ne fájjon, mert elájulok, rosszul leszek.

Most is ég, fáj a fél arcom és be vagyok sz**va, hogy nem tudja majd elérzésteleníteni és meghalok a székben, vagy mindkettőt ki kell húzni. ( holott a fogorvos előtt - néha-néha éreztem, hogy fájt néhány órát és ennyi).

Nyugtassatok meg, hogy nem lesz gond...



2020. nov. 15. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem már három böcsességfogamat is kihúzták (igaz, nem egy alkalommal, hanem három különböző időpontban), és ahol én voltam, olyan jól érzéstelenítettek az injekcióval, hogy nem is éreztem, amikor kihúzták. Szerintem sokkal rosszabb előtte szenvedni a fogfájással, mint amikor kihúzzák, utána meg pláne könnyebb lesz. Szóval semmi gond nem lesz, sőt, ha ki kell húzni, legyen meg mihamarabb!
2020. nov. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Olyan nincs hogy nem tudja érzésteleníteni. Nekem be volt gyulladva, és fájt amikor kihúzta, de nem haltam bele, szóval ne aggódj, nem tartott sokáig.
2020. nov. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem, maga a húzás nem fáj. Én is be voltam sz*rva amikor szájsebészhez kellett mennem egy rosszul gyökérkezelt foggal, de olyan erős szert adnak a húzáshoz hogy nem fogsz fájdalmat érezni, csupán erős nyomást amikor kiszedi a fogat. Utána a seb fájni fog pár napig.
2020. nov. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Semmit nem fogsz erezni. Max 1 kellemetlen reccsenest es annyi.
2020. nov. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam talán.
2020. nov. 15. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!