Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Már minden sztk-ban ingyenes...

Már minden sztk-ban ingyenes a fehér tömés?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy vannak helyek, ahol még amalgámot használnak, és a fehérért fizetni kell. Ez igaz?
2010. aug. 10. 21:06
 1/9 Harrr ***** válasza:

Én nemrég voltam, van elég régóta fehér tömés tb-re, de a doki szerint gyatra minőségű. A fizetős sokkal jobb 5 ezer volt kb.


Na most vagy a doki le akart nyúlni, vagy igazat mond. Én megbíztam benne, kiperkáltam az ötöst. Semmi bajom azóta, lehet nincs igaza, de én nem kockáztattam.

2010. aug. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Harrr ***** válasza:
Mondjuk jól nézett ki szépen mosolygott, és gyönyörű szemei voltak, szóval akár egy kiló homokot is tömhetett volna a számba :D:D:D:D:D
2010. aug. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ezt nem is tudtam, hogy fehér és fehér közt is van különbség. Sajnos nincs ennyi pénzem fogtömésre, mert kettőt kellene megcsináltatni. 4 éve voltam betömetni, de akkor azt mondta a fogdoki, hogy ezt még nem kell tömni, pedig már akkor is lyukas volt, és fájt is. Nem szeretném, hogy teljesen elszuvasodjon.
2010. aug. 10. 21:13
 4/9 Harrr ***** válasza:

Van különbség, ugye ezt sem egy gyártó gyártja.


Amikor voltam, az orvos azt mondta, a hátsó fogakba amalgámot tetessek, ne fehéret, mert ő azt ajánlja, ezen is meglepődtem annyi rosszat hallani róla.


Érdemes megkérdezni az orvostól mit fizet a tb, és milyen szolgáltatásokat támogatnak. Nem állítom hogy csak a 20 ezres speciális gyémántkemény gyorskötő tömés a jó. Én maximum kiverni tudok egy fogat, gyógyításban a dokik az elsők :D

2010. aug. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
okés, köszi a válaszokat :)
2010. aug. 10. 21:28
 6/9 anonim ***** válasza:

Elméletileg annak kellene lennie.

Legalábbis nálunk az, de itt is olvastam, hogy csak amalgámmal tömik ingyen, fehérért fizetni kell, érdekesnek tartom, hogy lehet, hogy az egyik helyen ez a másikon meg az. De télleg az a legegyszerűbb ha rákérdezel.:)

2010. aug. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
igen én is itt olvastam, hogy van ahol fizetni kell érte. Lehet, hogy ezeken a helyeken csak kihasználják azt, hogy az emberek többsége úgy gondolja fizetős. Igen mielött elmegyek, felhívom és rákérdezek.köszi a választ
2010. aug. 10. 22:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Nővérem havonta jár újratömetni ezt a fehér tömést. Régen a higanyos (az az ezüst) 5 évig bírta neki. Csak elvileg az nem egészséges.
2010. aug. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 booster00 válasza:

Kedves mindenki!


Az amalgán tömés akár 8-10 évig is kitart, cserébe nem esztétikus és ingyenes körzetinél. A higany addig mérgező, amig nincs bekeverve. Utána nem. A nővérke több higganyt szivogat, mint a páciens. (!!!) A "fehér" tömésnél van cement és kompozit. A cement ingyenes valóban, mert olcsó, cserébe nem olyan tartós, és letört fogak pótlására nem alkalmas mert kicsi a hajlító szilárdsága. A kompozit méreg drága, cserébe mindent meg lehet vele oldani. Sokan ragaszkodnak az ingyenes fehér töméshez. OKÉ, meg lehet csinálni de félévente mehetsz pótolni a lekopott cementet. Tehát van ingyenes fehér tömés, de nem biztos , h jól jársz vele.

2016. márc. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!