Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzósok! Titeket is...

Fogszabályzósok! Titeket is zavar a szájpadlásotoknál a felső két gyűrűt összekötő drót? 13/L

Figyelt kérdés
Fogszabályzós leszek, de nem egyszerre rakják fel az egész készüléket. Azért mert sulira szeretném, hogy kész legyen. Most ott tartunk, hogy kihúzta az egyik fogamat (még van 3) és felrakta a hátsó gyűrűket. A felső olyan, hogy össze van kötve a két gyűrű egy dróttal, olyan mintha áthidaló lenne. (Speciális nevét nem tudom.) És annyira zavarja a nyelvemet... Még ezt meg is tudná szokni, ha nem zavarna a beszédben és az evésben. Nagyon meg kell eröltetnem a nyelvem ahhoz, hogy normálisan tudjak beszélni. Nyelni, köpni alig bírok. Evésnél is nagyon zavar, mert néha megakadnak ott fenn kajadarabok és nem tudok normálisan rágni tőle. Nektek is volt/van ilyenetek a szájpadlásotoknál? Hogy bírtátok megszokni?
2010. aug. 11. 08:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Engem eszméletlenül irritált, mindig hányingerem volt tőle, szóval le kellett venni és anélkül megcsinálni.
2010. aug. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nyugi, max. 1-2 hét és hozzászoksz.
2010. aug. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nekem szerencsére nicsn hányingerem tőle, arra nem vagyok olyan érzékeny szerencsére. De mindenben akadályoz és remélem igazad lesz kedves második válaszoló :S
2010. aug. 11. 11:13
 4/11 anonim ***** válasza:
Úristen, nekem nem volt ilyen összekötő drót :S Szerintem, ha legközelebb mész, kérdezd meg a fogdokit, hogy nem lehet-e enélkül megcsinálni, addig pedig ne egyél nagyon darabos ételt, ami felragadhat, és sokat kéne rágni.
2010. aug. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Már a nyelvemet is kikezdte az alvás közben :S Tuti mondani fogom, hogy meg lehet-e annélkül csinálni...
2010. aug. 13. 12:16
 6/11 anonim ***** válasza:

Én attól a dróttól megőrültem. állandóan kicsúszott a hátsó gyűrűből, de olyan is volt, hogy az elülső rögzítésnél letört és beleszúrt a szájnyálkahártyámba. állandóan fogorvoshoz járkáltam, azt a szart javíttatni. de ez nagyon régen volt, nekem az 1990-es évek közepén volt fogszabim, az elsők közt Mo.-n. lehet, azóta már kitaláltak valamit erre a drótra, hogy ne jöjjön ki folyton a rögzítésből..

24 N

2010. aug. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nekem nincs se gyűrű, se drót, 2 hónapja tették fel a fogszabályzót :)
2010. szept. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Ennek amúgy távtartó a neve. Nekem még nincs fogszabim, 15-én rakják fel, és ívtágítót kapok (nem tudom, de szeritnem rosszabb :/).

13 /L

2010. nov. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Előző válaszoló vagyok

Szerintem semmi rossz nincs benne, nyugi. AZ a baj ha beleakad a kaja, ha még kezdő vagy akkor a kezed segíthet! (persze csak tudokban xD) Amúgy egy fogköztisztítóval bárhonnan bármit ki lehet varázsolni x]

2010. dec. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ja, meg köpni én se tudok nagyon. Nyelni nem gáz, enni se. Beszélni az elején akadályozott, most már tényleg nem érzem. A nyelven meg ne ijedj meg ha ott van a formája ;)
2010. dec. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!