Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ezért lehet büdösebb a szám?

Ezért lehet büdösebb a szám?

Figyelt kérdés

Sajnos van 2 félbetört rágófogam egyik és másik oldalon.


Nem mondom hogy én lennék a legmegfelelőbb ember egy fogkrémreklámhoz de azért van nálam szályápolás rendesen (napi 2x + öblögetek is szájvizel)


Amit észrevettem hogy kegyetlen büdös a szám és csak akkor nem amikor megmosom a fogom és öblögetek.


Amint kihúzzák ezeket a fogakat visszabillenhet normálisba hogy azért legyen képem valaki elé állni és rendesen beszélni?



2020. nov. 25. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
45%

a szájápolás nálad már sínen van, nem is azzal van baj..a fogorvosok a megmondhatói, hogy a fogak zugaiban mennyi rohadó anyag van, amiről azt hisszük, hogy áááá...nincs..

Ha kihúzatod, az nagy hiba. Ha jó az orvos, akkor javaslattal fog élni más megoldásra. Azért mert törött, pláne rágófog, megjavítható, vagy ha nem, akkor pótolni..az orvosnál kiderül, miért is büdös a szád...elég, ha kicsit kotorászik, és máris érzed a rettenetes szagot.


Mielőbb menj egy alapos dokihoz. Nem lesz olcsó, de a fog mindent megér.

2020. nov. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hmm na ezzel mondtál valamit de erre nem számitottam, 2 db nagyon durván félbetört fogam van aminek a fele nincs is bent ezeket lehet javitattni?


Angliában vagyok és lehet hogy jobban járok ha magán rendelésbe megyek mert ott akár meg tudják "javitani" ?

2020. nov. 25. 18:15
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Látatlanba megmondani egy fogról, hogy menthető-e vagy sem olyan, mintha leírnád, hogy van egy telked és várnád az ötleteket, hogy mit kezdj vele, de nem tudunk semmit a telek paramétereiről, sem a helyszínről, sem a financiális lehetőségeidről.


Azzal kezdeném, hogy ez a letört fog dolog ahhoz képest milyen gyakran mondják, valójában igen ritka. Ha nem történt semmi baleset veled (verekedtél, meggymagba haraptál), akkor az nem eltört, hanem elszuvasodott. Nagyon nem ugyanaz, mivel ami szuvasodás talaján lepattogzik, amellett még bizony beteg, rossz foganyag van, tehát nem tudni, hogy mennyi menthető a fogadból, ha egyáltalán felmerül és esetleg nem szuvasodott íny alá, vagy mivel hátsó fog, a gyökerei közé. Ezt majd fogorvos fogja tudni megmondani neked vizsgálat után, hogy menthető-e és ha igen, hogyan.

És mivel jó eséllyel nagy szuvasodásokról van szó, ezért igen, lehet ettől büdös a szád. Írod, hogy van nálad szájápolás rendesen, mégsem említed, hogy fogselymezel (ha nem, vagy csak nagyon ritkán , akkor sajnos mégsem ápolod úgy, mint hiszed), de kiemeled a szájvizet, ami valójában full mellékes és a hangsúly a jó fogkefén, fogkrémen és napi szintű fogselymezésen van.

2020. nov. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is volt két szuvas fogam. Az egyiken hatalmas lyuk tátongott. Fekete volt és gusztustalan. Kiesett a tömés és halogattam orvoshoz menni.

Nos, amikor betömték ezt a fogat már sokat javult a helyzet. Miután a másik is kezelve lett jelentősen csökkent a szájszagom. Emellett a dokinál az asszisztens elmagyarázta hogyan fogselymezzek a hátsó fogaknál. Ez végképp leszámolt a szájszaggal. :)

2020. nov. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

igen igen bocsánat..


Betegesen fogselymezek kb mániákusan . A fogkefém meg elektromos oralB abbol is a drágábbik fajta és minidig megvárom azt a rezgést amikor jelzi hogy elég lesz a fogmosásból.


Szájvizet azért mondtam mert gyanakodtam hogy baktérium elszaporodott és ezzel elvileg lehet csökkenteni.


A szájápolásom meg nem mindig volt ilyen jó régebben most vagyok 32 azaz kb 17 éves koromig hát nem akarom leirni mert durva de volt olyan hogy 3 naponta mostam fogat...


nyilván sokat köszönhetek annak az időszaknak.

2020. nov. 25. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!