Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért rohadt budos a szám?

Miért rohadt budos a szám?

Figyelt kérdés

20/L

Lassan 4 éve teszem fel a hasonló kérdéseket. Nagyon szomorú vagyok, depressziós. Hiaba mosom meg napi 4x akar a fogaim, irtó budos a szám a nap 24 órájában. Fogmosás után is undorito savanykás íze van.

Rövid leszek nagyon. Volt gyomortukrozesem, azt mondtak minden rendben, kioperálták a manduláimat. Rendszeresen látott fogorvos.

Mi lehet ez? 😭 Nagyon-nagyon szomorú vagyok.

Foleg reggel, amikor kinyílik a szemem, el tudnám magam hányni attol az iztol.. Tele van a szám nyalkaval, alig meg a nyeles. Emellett meg undorito ízű :(((((

Azon is gondolkodtam hogy öngyilkos leszek.



2020. aug. 30. 07:44
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
megy*
2020. aug. 30. 07:44
 2/32 anonim ***** válasza:
56%

Szia!


Semmiképp nem szabad depresszióba esni, vagy ami még rosszabb: Öngyilkosnak lenni emiatt!

Ez egy betegség előjele is lehet, amit nem feltétlenül a fogaiddal kapcsolatos.

Beszélj egy orvossal, és hátha ő többet tud segíteni.

2020. aug. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
70%

Ha nincs reflux, és rendben vannak a fogaid, ínyed.. akkor lehet még orrpolip, légúti nyavaják, illetve anyagcsere betegségek..

Iszol elég folyadékot?

Kávéval, dohányzással, alkohol fogyasztással hogy állsz?

Fogselymet használsz? Szájvizet?

2020. aug. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
26%
En igy is szeretnelek:( F
2020. aug. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
57%
De egyébként mások mondták, hogy büdös, vagy csak te érzed annak?
2020. aug. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
84%
Fogkő, egészségtelen táplálkozás, anyagcsere zavar. Csak pár példa.
2020. aug. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
77%

A leírásod alapján egyébként simán lehet, hogy csak eltúlzod. Reggel mindenkinek van egy alap szájszaga, és bizonyos ételek után érezhetjük kellemetlennek a szájízünket, ami nem egyenlő a szájszaggal, amit más is érez. Szólt már valaki a közvetlen körtnyezetedben? Család, kollégák, párod?

Szájszag és szájíz két külön fogalom. Utóbbira rágó, mentolos cukor, fogselyem segíthet az étkezések után. És rengeteg víz. Mert az üdítők után is érezheted savanykásnak a szájízeset. Sztem kicsit eltúlzod, főleg hogy a fogaid, gyomrod rendben vannak.

2020. aug. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem dohányzom, nem kávézom.

Mások egyébként nem mondták. Azaz, egy évvel ezelőtt egy fiúval megírtam egy pohár bort. Utana mondta viccesen hogy milyen savanykas a szagom. Mások még sosem mondták. Szuleim már irtó mérgesek ha előhozom a témát De gondolom az ilyen tabu, nem?

2020. aug. 30. 08:11
 9/32 A kérdező kommentje:
Megittam*
2020. aug. 30. 08:12
 10/32 anonim ***** válasza:
Orrmelléküreg gyulladás miatt is lehet. Sós vizes orrmosással kezelhető, kipróbálhatod a Salvus gyógyvizet is. Használj Listerine szájvizet,kb egy percig öblögetve, gargarizálva. Jót tesz a fogaknak, segít megakadályozni a fogkő kialakulását. Fogmosáskor a nyelvedet is mosd meg alaposan.
2020. aug. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!