Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog probléma?

Bölcsességfog probléma?

Figyelt kérdés
üdv! 25 éves vagyok, és úgy érzem bújik hátul a bölcsességfogam. nyelvemmel tapogatom, nagyon hátul van alig érem el!:D elég ijesztő. ha nincs hely neki, akkor ki kell húzatni?
2010. aug. 11. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Menj el a fogorvoshoz minél előbb. Ő majd megmondja, hogy még a kibújás előtt kiszedi-e (pl. olyan estben ha nincs neki hely, vagy ha rosszul nő, és a többi fogat tolja a helyéről).
2010. aug. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy év alatt sem nőtt ki..nem volt neki elég hely..kiműtötték..
2010. aug. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

az normális egyébként hogy ilyen koromban nő ki?

ha van neki hely akkor nincs probléma ugye? :D

2010. aug. 11. 18:17
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem két éve műtötték ki azaz 33 évesen, normális háát:D ha van hely neki nem okoz gondot de ezt előre nem fogod tudni..a bölcsesség fog rengeteg problémát okozhat ezért amerikába pl mindenkinek kihúzzák, kötelező jelleggel..olyan ott a húzása mint itt egy kötelező oltás..rengeteg gyulladást okozhat a szervezetben , hajhullást, ragyásodást, izomproblémákat ..sosem gondoltam volna addig amíg hozzá nem mentem egy fogorvoshoz:))
2010. aug. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
ha ki kell műteni, akkor attól ne parázz. keress egy jó szájsebészt. én konkrétan semmit nem éreztem, pedig utálom az ilyen dolgokat. egy fogfúrás kellemetlenebb volt nálam
2010. aug. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én 18 vagyok és már én is érzem, minimálisan, ha arra járkál a nyelvem :D de már kb 1 éve, még mindig ugyanakkora.
2010. aug. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nekem mind a 4-et kiműtötték
2010. aug. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Darcy01 ***** válasza:
Biztosan túl vagy már ezen, de azért leírom. Nekem mindkét alsó bölcsességfogamat ki kellett húzni, mert nem fértek el. Ahogy nőtt, folyamatos feszítést éreztem az elülső fogaimban, és mivel nagyon szép, szabályos, szoros a fogsorom, ezért úgy döntöttem, hogy megszabadulok tőlük. Teljesen egészséges fogak voltak. Mondjuk az első az be is gyulladt, azért is sürgettem, hogy minél hamarabb húzzák ki.
2011. máj. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!