Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mindenkinek fáj amikor nő a...

Mindenkinek fáj amikor nő a bölcsességfog? Mindenképpen ki kell húzatni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 26. 19:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Fáj. De az újonnan nőtt fogat minek kihúzatni?
2011. okt. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem fáj mindenkinek és/vagy nem fáj mindegyik. Nekem 2 kijött gond nélkül, egy pedig lassan, többször gyulladva fájva, végül a doki körbevágta. A 4. meg remélem sose jön elő :) Nem kell mindenképp kihúzni, doki dönti el ha annyira fáj, hogy elmész dokihoz. Előfordul, hogy nem fér el,nem jó helyen jön, nyomja a rágófogat. Vagy pl. az enyémre is mondta hogy lehet hogy ki kell szedni, mert nem tud begyógyulni a körbevágásos rész. Sok sikert! :)
2011. okt. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Nekem megvan 1 bölcsességfogam már évek óta. A fogorvos azt mondta, hogy az a tapasztalat, hogy hamar romlanak...egyénfüggő. De általában fájni szokott. Nekem is felvágták az ínyemet, de ezt ki lehet bírni:)
2011. okt. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyik sem fájt, igazából nem is tudtam, hogy vannak, amíg a panorámaröntgenen a doki meg nem mutatta.

Viszont az alsó kettő keresztbe áll, ki se bújt, egyes orvosok azt mondták, ki kell venni, mások szerint nem biztos, hogy jó ötlet bolygatni.

2011. okt. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

Nekem az elso bolcsességfogam 14 éves koromban nott ki (25 éves leszek az idén), a második pedig ezen a nyáron. Egyik sem fájt és nem is romlott el.

Anyukám viszont a poklok poklát élte meg a bolcsességfogával és végul a szájsebészeten kotott ki.

Nem lehet elore tudni, kinek mivel jár majd ez a fog, általánosítani pedig egyáltalán nem lehet. Csak reménykedni lehet, hogy az ember azok kozé a szerencsések kozé tartozik, akiknek vagy nem no ki soha, vagy probléma mentes lefolyása lesz.

2011. okt. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Nekem egyik sem fájt, amikor kijött, igaz, inkább nem is rágtam azon a helyen, amikor kezdtek előbújni. Tömni többet is kellett már pici lyukkezdemények miatt (mázlim van, mert doki szerint jó az anyaga és nem reped, úgyhogy ugyanúgy be tudta tömni).


EGYET kellett eddig kihúzni, azt is azért, mert kicsit ferdén nőtt, lukas is lett és valószínűleg az előtte levő fogat is elrontotta volna.

2011. okt. 29. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
Nekem 18 évesen kezdett kijönni az első, akkor nem fájt, később kiderült, mikor már 20 voltam, hogy keresztbe jön. Nagyon bedurrant az ínyem, belázasodtam és iszonyat szarul éreztem magam, de ezt akkor még csak sejtettem, hogy fog miatt van. Aztán rá két évre mikor 22 éves voltam körbe kellet vágni az ínyt, de akkor nem fájt, csak ott volt egy nagy ínydarab. Ennyi. Most 25 vagyok, a másik bölcsesség fogam azt sem tudom mikor jött ki.
2011. okt. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 dettykeksz válasza:
100%
Nekem már kettőt kivettek:S mert nem fért el... szerintem csak akkor veszik ki, ha nem férnek el!
2011. okt. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Nekem egyik sem fájt :)
2012. júl. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
96%
Nekem nagyon fájt a bal oldalon felül mikor még nem bújt ki teljesen,mert tolta a többi fogamat így az egész sor fogam fájt bal oldalon.Aztán elmúlt magától de sokáig nem aludtam vele éjszaka.Ráadásul a jobb oldalit alul ki kellett műteni mert függőleges irányba nőtt és csak a hegye volt kint.Tipikus műtéti eset.
2012. nov. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!