Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normál esetben mennyi ideig...

Normál esetben mennyi ideig tart a fogselymezés?

Figyelt kérdés

Nemrég írtam a gyakorin hogy az implantátum beültetést a doki a megfelelő szájhigiéniához köti, amibe a fogselymezés is bele tartozik. Akkor kaptam tanácsokat itt, és sikeresen megtanultam használni a selymet.


Viszont hihetetlen sokáig tart a minden napos fog tisztítási rituálé. Nektek mennyi idő a szájápolás és mit tartalmaz? A fogselymezés kB mennyi időt vesz igénybe?

Valami nem kerek nekem még mindig ezzel kapcsolatban. Valamit tuti rosszul csinálok mert nagyon sok időt töltök a fogaimmal.



2020. dec. 2. 17:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem válik rutinná, addig elég sok idő. Én évek óta művelem az ipart, 1-2 perc alatt megvagyok vele.
2020. dec. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Én tükör nélkül is tudom már csinálni, és közben olvasgatni szoktam a gépemen.


De attól is függ, hogy mit ettem előtte. Ha nagyon be vannak ragadva a fogaim közé a kajadarabok, hússzálak, növényrostok, akkor tovább tart és macerás. Van 2 problémás fogközöm, ami konkrétan gyűjti a kaját, onnan kicsit több idő kikotorni.

2020. dec. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Számítógép előtt? Basszus nekem mindenhova fröcsög a nyál közben 😅.
2020. dec. 4. 17:30
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlat kérdése szerintem, nekem is tud fröcsögni, de ha figyelek, akkor a számon belül landol minden, nem a képernyőn. Ha elbambulok, akkor nyertem egy képernyőtisztítást.
2020. dec. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Fogszabályzóval kb 5-10 perc...
2020. dec. 13. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor te nagyon ügyes vagy. :)
2020. dec. 13. 06:52
 7/7 anonim ***** válasza:

1 percnél kevesebb időbe telik, mert nagyon jó a kézügyességem. Nem fűrészelni kell a fogközöket, hanem csak lehúzni a fogselymet az íny felől a korona irányába C alakban körbeölelve vele a fogat. Ez pillanatok alatt megvan.

Keretes fogselyemmel még gyorsabb, bár az nem fekszik rá olyan szorosan a fog felületére.

2021. szept. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!