Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Herpeszes vagyok?

Herpeszes vagyok?

Figyelt kérdés

A tegnapi nap folyamán nagyon ki volt száradva a szám, egész nap labellóztam. Ma reggelre lett egy kicsi seb a szám egyik sarkában. Eléggé fáj, húzódik, nagyon ki se tudom nyitni a számat. (Pl. egy banánt nem tudok bekapni) Most estére be is pirosodott a környéke. Persze ma is egész nap labellóztam, de a sebre nem használt.

Ez lenne a híres herpesz? Mi más lehet esetleg?



2020. dec. 5. 01:00
 1/1 Angel3000 ***** válasza:
100%
Szia! Tôbb minden is okozhatja, pl. B2-vitamin hiánya, hiszen ez felelôs a nyálkahártya egèszsègènek megôrzèsèèrt., ha nincs belölle elèg, akkor begyulladhat a bôr pedig kirepedezhet. Azonban mindeezek mellett állhat mèg a problèma hátterèben, diabètesz, illetve staphylococcus fertôzèse a cserepes száj kialakulhat szintèn B vitamin hiány miatt. Most irok a ajakherpeszrôl,is neked, igy jobban tudni fogod ôsszehasonlitani, hogy mi is a baj a száddal. Az ajakherpeszt tôbbnyire a Herpes simple I.elnevezèsû virús okozza. Abetegsèg legtôbbszôr bôr- ès ideggyulladás formájában mutattkozik meg. Tûnetei: ègô fájdalom, fájdalmas duzzanat, nyaki nyirokcsomok megnagyobbodása, viszketès, hólyagkèpzôdès. Elôfordulása fôleg fiatal nôknèl gyakori. Acimlovir, famciklovir hatóanyagú kenôcs enyhiti a betegsèg lefolyását a korai szakaszban. Ha a hólyagok már felszakadtak,akkor kevèsbè ajánlom, mert lassitják a beteg terûlet beszáradását. Helyette cèlszerûbb száritó ès fájdalomcsillapitópaszták pl.Lassar-pasztát vagy aluminium acetáttal kombinálva alkalmazni, amelyek elôsegitik a gyógyulást ès eredmènyessen csôkkentik a fájdalmat!
2020. dec. 5. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!