Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Sokat jártam fogorvoshoz...

Sokat jártam fogorvoshoz mostanában, és mindig herpeszem van utána, azért van mert nincsenek fertőtlenítve az eszközök az előző beteg után?

Figyelt kérdés
Szokás azokat a fúrókat fertőtleníteni, gumikesztyűt cserélni vagy legalább megmosni, vagy max a nap végén?
2018. jún. 28. 17:38
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogyha valaki elkapja egyszer a herpeszt akkor az benne marad akár egész életére, csak olyan fura hogy megyek fogorvoshoz, másnap reggel herpesz.
2018. jún. 28. 17:42
 2/6 anonim ***** válasza:
Biztos herpesz? Nem lehet afta?
2018. jún. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha a dokitól kapnád, nem jelenne meg olyan hamar. Ha valóban herpesz jön ki rajtad, annak pszichés okai vannak, általános iskolás osztálytársamon kirándulásokra jött ki szinte mindig.


Egyébként fúrófejet cserélnek használat után, tűket eldobják, a pálcaszerűségek körében is van rotáció, fertőtlenítés.

2018. jún. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Szokás azokat a fúrókat fertőtleníteni, gumikesztyűt cserélni vagy legalább megmosni"


Jesszusom, te hova jársz fogorvoshoz?

Különben igazad lehet, mert akárhányszor voltam fogászati kezelésen, soha nem láttam, hogy akár csak kezet is mostak volna..

2018. jún. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell kezet mosni. Kesztyűt mindig cserél. Fúrófejet mindig cserél. Elszívót mindig cserél.
2018. jún. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha jól működik az immunrendszered, akkor nem lesz herpeszed. Valószínűleg valami vitamin- és/vagy ásványianyag-hiányod lehet.

A fogorvosok pedig mindig steril eszközökkel nyúlnak a szádba. Ha viszont mindig fogorvosi kezelések után lesz herpeszed, az a stressz miatt lehet. Viszont akkor is az immunrendszeredet kéne helyrepofoznod.

2018. jún. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!