Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzóról hol kezdjek...

Fogszabályzóról hol kezdjek el érdeklődni, kit keressek?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, és szeretnék fogszabályzót. Önerőből gyűjtök rá, nekem legfőképpen alsó kéne. Itt kezdődne a kérdések özöne: lehet olyat, hogy először csak alsóra kérek, és utána ha lesz pénzem, alsóra? Eldönthetem, hogy láthatatlan legyen a fogszabályzó? Kell-e külön kérnem, hogy láthatatlan legyen, ha belső fogszabályzót kapok? A minőség ár függvényében javul? Hol és kinél érdeklődjek? Mindez mennyibe kerülne?

Előre is köszönöm!


2010. aug. 11. 22:28
 1/8 anonim ***** válasza:
elmész a körzeti fogorvoshoz és elmond mindent.
2010. aug. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hova mész orvoshoz, nekem a klinikán elszúrták.
2010. aug. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát ha normális munkát szeretnél látni,akkro nem mész a körzetihez! Megkeresed a környéken lévő jobb híró magándokikat,akik fogszabályozó szakorvosok és ők mindent korrekten el fognak mondani,Általában az ilyen tájékoztatás ingyenes,tehát többhöz is elmehetsz.Nem,nem lehet csak az alsóra kérni,mert párhuzamosan kell csinálni,hogy a harapások is jók legyenek,jól zárjon a fogsorod...Sok helyen már fizetni lehet részletben is. Hát láthatatlan az nincs,de porcelán van=) Azt eldöntheted ugyan,de hát drágább mint a másik,és rosszabb is.Amikor én csináltattam,akkor a doki mondta,hogy a porcelánt nem ajánlja,a fogak egészsége érdekében,mert az ellentétes fogsor ha ráér a porcelánbrekettre,akkor a fog el fog kopni nagyon,meg tönkremegy tőle fogzománc...

Mondom nézz körül a környékeden és jelentkezz be pár helyre!!!

2010. aug. 12. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én olyan dokihoz járok, aki benne van a város 3 legdrágább dokija között, talán még az első helyért is versenyezhet, de ő dolgozik a klinikán is. Szóval klinikán is vannak normális fogorvosok, nem kell általánosítani.

Persze célszerűbb magánorvoshoz menni, ott több idő jut rád, és 17 évesen nem is biztos, hogy elvállalnak még SZTK-ban.

2010. aug. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor szerintem most egy ideig gyűjteni fogok, mert láttam már itt gyakorikon, valaki írta a magándokis árakat... csak azt is olvastam, hogy valakinek magánon elb@szarintották, aztán meg sztk-ban tök jól megcsinálták, de gondolom ez sem mindennapi eset. Azt meg jó tudni, hogy csak egyszerre lehet. Kösz még egyszer!

2010. aug. 12. 08:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne higgy az előzőknek! Az SZTK jobb, mint a magándoki!! Senki sem vállal felelősséget a fogaidért, akinek sztk-ban elbaszták, annak valószínűleg magánnál is tönkre tették volna. De siess, mert még kaphatsz támogatott fogszabit, amíg nem vagy 18,de vigyázz, én 1 évig voltam várólistán előtte :S Ennyi a hátránya az SZTK-nak. Jaa, és SZTK-ban minden olcsóbb.
2010. aug. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

11:38 - Magánban akitől aztán érdeklődtem, azt mondta, helyre tudnák hozni, de én már nem szánok rá se időt se pénzt 25 évesen. Aki elszúrta a klinikán, rábízott a rezidensekre, mert nem fizettünk neki hálapénzt, csak a szüleim azt hitték, talán a pénzünkért csak foglalkozik velem rendesen (9-10 éves lehettem, amikor elkezdtük). A fogzománcom teljesen tönkrement, tágította a fogsoromat, amikor pedig húzni kellett volna, az alsó fogsorom visszaállt eredeti, rendezetlen állapotába, a felső kifelé áll, nem tudom rendesen zárni a számat. Perelhetnénk, de már nincsenek meg a papírok, dühömben kidobtam, mikor abbahagytam a kezelést. Később akitől érdeklődtem magánorvosnál, azt mondta, nem lett volna szabad tágítani, 3 fogat kellett volna húzni, 2-t felülről, 1-et alulról, és azért így, mert az alsó fogsorom el van csavarodva a felsőhöz képest, így születtem, a zománc meg a kevés ragasztóanyag miatt ment tönkre. Ha akkor nem egy pénzéhes idiótához kerülök, akkor most normális fogsorom lenne.

Ahol nekem megmondták, hogyan kellett volna, illetve lehetne, az ez a fogászat: [link]

Én viszont már nem akarom még egyszer, se pénzem se türelmem már hozzá.

Te döntöd el, hova mész, nekem gyerekként nem volt beleszólásom.

2010. aug. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Á, ár félek, hogy elb asszák..
2010. aug. 13. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!