Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit jelent az önligírozó...

Mit jelent az önligírozó fogszabályzó? Mennyivel jobb? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Fogszabályzót szeretnék csináltatni és nagyon sokan ajánlottak egy orvost ahol az árak is nagyon-nagyon kedvezőek. Viszont van önligírozó illetve “sima” ( Fém rögzített készülék, Fém önligírozó rögzített készülék) igazából a két készülék között 30 ezer forint különbség van, viszont én a ti tapasztalatotokat szeretném meghallgatni, hogy melyik a jobb? És miért? Mennyiben tér el a két készülék egymástól?... Illetve bármi ehhez kapcsolódó információra kíváncsi lennék.

Előre is köszönöm szépen!


2020. dec. 7. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az önligírozó fogszabin nincsenek gumik a breketteken. ( [link] )

Nem tudom, a gumis milyen, én erről a gumis megoldásról még most hallok először. Nekem ez az "önligírozó" van, semmi baj nincs vele az általános kellemetlenségeken kívül.

2020. dec. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anno azt mondta a doki, h az önligirozós gyorsabb. Pontosabban és gyorsabb lehet mozgatni a fogat.

A havi állítások is sokkal rövidebb ideig tartanak, mivel csak bepattintja és kész az ívcsere után. Nem kell bajlódni a gumikkal.

Hátránya viszont h drágább, illetve nem lehet villogni a különböző színű gumikkal 😀

Egyébként van egy facebookos csoport. Fogszabályozósok klubja a neve. Ott talán van akinek volt mindkettő és többet tudnak segíteni

2020. dec. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!❤️
2020. dec. 7. 21:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen volt, nem volt vele problema.
2020. dec. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
49%
Az a különbség, hogy a hagyományosnál havonta húznak rajta, akkor napokig fáj, mert ez egy egyszeri erőkifejtés a fogaidra. Ha a fogacskák a helyükre mozogtak, ahogy az ív tereli őket, mész a kövi húzásra, az megint napokig kellemetlen. Az önligírozó az lágy erőkkel működik, nem fáj, amikor ívet cserél a doki, mert rágás közben, annak hatására mozognak el a fogak, tehát nem egy egyszeri nagy erőhatás mozgat, hanem sok kicsi egymás után, így csak néha fáj és nem annyira. Egyéb előnye, hogy nem annyira nagy a készülék, így a tisztítása is könnyebb szerintem.
2021. ápr. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!