Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen orvoshoz forduljak ha...

Milyen orvoshoz forduljak ha állandóan aftáktól szenvedek?

Figyelt kérdés
2020. dec. 13. 00:59
 1/4 Angel3000 ***** válasza:
83%
Szia! Az Afta egy fájdalmas, gyulladásos udvarral körûlvett felûletes hámhiány, amely a nyálkahártyákon jelentkezik, de általában valamilyen, a szervezetet ért hatás következtèben keletkezik. De lehet vashiánytól, elelmiszerekkel szembeni èrzèkenysèg, valamint stressz is elôhozhatja. Javaslom: kamillásteás ôblôgetèst! Ha az Afta tômegessen jelentkezik, vagy szokatlan tûnetekkel jár, mint pèldául láz, vagy ha a gyógyulásuk sokáig elhúzódik, akkor érdemes felkeresni egy Egèszsègkôzpontot, ahol a belgyógyászattól kezdve a Fogászatig minden szakrendelès ès diagnósztikai vizsgálat egy helyen megtalálható a túl gyakran elôforduló Afta okainak kivizsgálásához. Minden jót!
2020. dec. 13. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Házi orvoshoz mentem vele. Nálam elég súlyos volt a helyzet. Vérvételre küldött. Majd vasat és vitaminokat kellett szednem. Kaptam öblögetőt is.

Ő azt mondta hogy az immunrendszerem volt legyengülve, az hozta ki. Annak idején beteges is voltam.

Ennek már sok éve. Vitaminokat azóta is szedek, nagyon alaposan odafigyelek a szájhigiéniára és csak elvétve van 1-1 kisebb aftám. Beteges pedig egyáltalán nem vagyok. :)

2020. dec. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Metionin ***** válasza:
Háziorvoshoz. Nekem vashiány miatt volt sok.
2020. dec. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2. Jó kis háziorvos lehetett. Az immunrendszer egy viszonylag állndó dolog nem igazán lehet erősíteni. Vitamon hiány tud hajlamosítani aftára. Meg sérülések is pl rossz fogsor.
2022. júl. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!