Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit jelent az hogy túl erősen...

Mit jelent az hogy túl erősen nyomom a fogkefét a fogamhoz? Ez tényleg káros a fogzománcra? És ha túl gyengén nyomom nem marad lepedékes? Hogyan találjam meg az arany középutat?

Figyelt kérdés

2020. dec. 13. 19:16
 1/3 anonim ***** válasza:
A fogmosás nem attól jó hogy rányomod a kefét a fogadra. Lehet kicsit gyengébben, ám alaposan is fogat mosni. Lényeg, hogy körkörösen, mozgasd a fogkefét. Így lesz tiszta a fogad. Inkább az ínyben tesz kárt, nem a fogadban. Nekem felsértette az ínyem amikor erősen rámonytam.
2020. dec. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Rányomtam*
2020. dec. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vegyél plakkfestő tablettát, ami megszínezi a fogakat. Fogmosás után így látod, hogy alaposan mostál-e fogat.


A nyomást úgy szokták magyarázni, hogy a fogkefét két ujjal fogod csak meg, így nem tudod erősen rányomni a fogakra. Nagyjából ez az a nyomás, amivel fogat kéne mosni.


Fogkeféből keresd a hagyományos sörtekialakításút és soft vagy medium legyen a keménysége.

2020. dec. 14. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!