Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire durva ez a letört...

Mennyire durva ez a letört fog? [KÉP] Baj ha csak januárban megyek fogorvoshoz?

Figyelt kérdés

Sztori: 1 héttel ezelőtt a bal alsó leghátsó rágófogam kb 1/4 része letört. Ekkor kerestem egy fogorvost és kértem időpontot, január közepére kaptam. Ma észrevettem, hogy a maradék háromnegyed fog egy kisebb része mozog, és kiszedtem. Így most nagyjából a fog fele hiányzik.


Kép: [link]


Egyébként nem fáj. 1 hete csak a jobb oldalamon rágok, és így tervezem folytatni addig, amíg nincs kezelve.


A kép alapján mennyire durva szerintetek? Illetve lehet bármi hátrányom abból, hogy csak kb 3 hét múlva lesz kezelve? Pl el tud fertőződni vagy ilyesmi? Mit javasoltok?



2020. dec. 21. 11:51
 1/3 anonim válasza:
Hát figyelj lehet hogy az orvos ki szedi a maradékot és új fogat Koronát fog ülteteni (nem vagyok fog orvos nem bisztos hogy ez lesz)
2020. dec. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
54%
A kérdésem az lenne hogy amikor kiszedted a mozgó fogrészt akkor vérzett e? Azért kérdezem mert ha igen akkor 1 napig ne nagyon ingereld(ne moss fogat, ne öblögess, ne köpködj) ugyanis az ott létrejött véralvadék véd meg a baktériumoktól. Ha a véralvadék lejön, akkor "megnyílik a kapu" a baktériumok előtt és gyulladás jöhet létre. Nem kizárt hogy a maradék fogadat ki fogják húzni.
2020. dec. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon minimális mennyiségű vért láttam a helyén. Köszi, nem fogom piszkálni.
2020. dec. 21. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!