Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Naponta 2x tisztítom a nyelvem...

Naponta 2x tisztítom a nyelvem, de a nyelvem tövénél mindig lepedékes marad/lepedékes lesz, és ezáltal az egész nyelvemen elterjeszkedik a lepedék. Valami ötlet, hogy hogy tudnám eltávolítani a lepedéket onnan?

Figyelt kérdés

2020. dec. 24. 00:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Ugyan ez van. Azt figyeltem meg, hogy mindig a mandulámtól indul, ott lesz legelőször lepedékes, általában sárgás. A mandulám sem jó, mert állandóan feltelik mandulakövekkel, azoktól lehet, ki kellene venni. Egyébként a cukros, szénhidrátos étkezés, kevés folyadékbevitel sokat ronthat a helyzeten.
2020. dec. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Honnan tudod hogy mandulaköved van? Látszik?
2020. dec. 24. 02:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért nem ártana egy belgyógyászati kivizsgálás sem.

A lepedékes nyelv elég gyakran utal valamilyen belgyógyászati problémára.

2020. dec. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A mandulakő nem kő, csak a mandulában összegyűlt hámsejt, baktériumok elegye. Nekem sajnos olyan a szerkezete, hogy mindig képződik, ki szoktam néha nyomkodni. Mondanom sem kell, hogy emiatt elég könnyen be tud gyulladni, ha véletlenül beszedsz valamilyen szívósabb bacit, azoknak az ilyen hely tökéletes hogy elszaporodjanak. És egyébként valamilyen belső problémára is utalhat valóban, el fogok menni majd egy teljes körű vérvételre.
2020. dec. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!