Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ferde fogat koronáztatni...

Ferde fogat koronáztatni mennyire bevett szokás esztétikai szempontból?

Figyelt kérdés

Esztétikai probléma miatt szeretném koronáztatni oldalsó metszőfogamat. Az összes többi fogam viszonylag szépen áll, kivéve ez az egy, ami eléggé csálán áll befelé. Ezért szerintem érthető, hogy nem akarok évekig fogszabályzót hordani, ráadásul 5x annyiba kerülne.


Mik a tanácsok, aki esetleg belevágott már ilyenbe? Illetve budapest környékén megbízható fogászatot tudnátok ajánlani, akik esztétikára is specializálódnak?


Cirkónium koronára gondoltam.



2021. jan. 7. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem annyira bevett szokás. Valakli megteszi valamiért, én nem értem, mert örülhetne az ember, ha van egy ép foga, nem kéne azt piszkálni. Ráadásul a korona hatására a hideget, meleget sem érezni utána vele, szóval van hátránya is.
2021. jan. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 petraa07 ***** válasza:
Nem érdemes ép egészséges fogat csiszoltatni. Ma már vannak olyan fogszabályzó eljárások amik szép esztétikus és mivel így elmondása szerint nem akkora nagy a probléma szerintem a kezelés se lenne olyan kellemetlen. Gondold át ezt még szerintem. :)
2021. jan. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 petraa07 ***** válasza:
Illetve a kezelés se biztos h évekig tartana. Én a helyedben elmennék több fogszabis orvoshoz konzultálni. Mindenki más áron dolgozik és ki is kell fogni a jő hozzáértő orvost is.
2021. jan. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem vagyok már fiatal, plusz nem akarom kitenni magam az éveken át tartó szenvedésnek, ami a fogszabályzóval jár. Ezért nem is mentem bele gyerekként se, bár azt már bánom így utólag :)
2021. jan. 8. 12:28
 5/5 petraa07 ***** válasza:
Értem, én azt vallom, hogy egy egészséges fog többet ér. Persze ha nincs ez miatt harapási rendellenesség. :)
2021. jan. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!