Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nektek milyen fogmosási...

Nektek milyen fogmosási szokásaitok van, és hány nap alatt érzitek a "változást"?

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi hogy hány percig mostok fogat,milyen fogkefével (ha lehet tipus és márka) illetve milyen fogkrémmel,avagy használtok-e szájvizet,ha igen,akkot milyet?


Használtok-e fogselymet?


A szályvíz vásárlásnál figyeltek-e a Ph-értékükre ami sok szájvíznél szándékosqn nincs feltüntetve?


Előre is köszönöm a válaszotokat.



Az én válaszom:

Napi minimum 1x mosok fogat tükör elött.

A fogkefém: BlendAmed 3DWhite Lux (1.400ft)


A kefe telljes területére teszek fogkrémet.


5x köpök a csapba maximum ami nálam minimum 13perc maximum 20perc.


(Ezt a szabályt én állítottam fel annak tudatában hogy a foginy egy medium fogkefe surolásának hatását maximum 15percig képes sérülés nélkül elviselni,utána lehetséges hogy begyulladhat)


Fogmosás után öblítek amíg már nem köpök habzó vizet....


1kupak 5,56-os Ph értékű Listerin Masrhal (rózsaszín) szájvízet tartok a számban 30mp-ig de közben a foginyemet öblögetem vele,átszívom a fogaim közt...szóval mindent csinálok vele a számban...majd kiköpöm és addig öblögetek amíg már nem köpök habzó vizet.


(Sokan elkövetik azt a hibát,hogy nem öblítik ki a szájukat szájvíz után azt hive,hogy így tovább lesz illatos..ami lehet hogy igaz is...de hogy kárt teszel a szervezetedben...a szervezetedben felszívódó szájvíz miatt...nah az biztos)


Köszönöm mielőbbi válaszotokat.



2017. aug. 22. 15:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Napi két fogmosás, reggel és este. Parodontax fogkefét használok, mert érzékeny az ínyem. Sensodyne fogkrém, általában a Classic.

Listerine zero szájvizet használok, de nem mindig, csak ha gond van az ínyemmel és esetleg nem tudom elég ideig mosni a fogam (kb 8-10 perc).

Fogselymet is használok, az Oral-B márkájú.

2017. aug. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ez oszt igen...de valamit kihagytál, nem írtad le a levegő páratartalmát.

Általában tükör előtt mosom, manuális fogkefével, nincs ráírva a márka (tescoból a legolcsóbb) átlátszó a feje és azért szeretem, mert látom, hogyha nem mostam ki rendesen a sörtéit. Nem használok szájvizet, mert szétmarja az egész számat, borzalmas. Fogselymet használok (lidl sajátmárka), kb 5 percig mosok fogat és 10-15 perc a fogselymezés.

Megsúgom azoknak, akiknek el van színeződve a foga, hogy segít a fogselyem használata, ha nem hívta volna fel a fogorvosom a figyelmem a fogselyem használatára, rá se jövök.

2017. aug. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Napi 1 x mosok fogat, reggel kb. 4 - 5 perc. Néha este is, ha nem álmosodom el annyira, hogy elmarad a fogmosás.

Fogkrém : AP24 Anti - Plaque Fluoride Toothpaste, Fogkefe AP24 ez mind a kettő NU SKIN cég terméke. Kiválók a termékek.

A Nu Skin fogkrémet heti kb. 5 - 6 napig használom, utánna Parodontax fogkrémet 1 - 2 napig, néha néha kb. havi 2 - 3 alkalommal Lacalut fogkrémet is használok.

Van elektromos Oral B fogkefém is ,amit havonta 2 - 3 alkalommal használok és naponta használom a fogköztisztító fogkefét is Curaprox termék. Öbliteni , Liszterinnel szoktam, de nem vagyok rendszeres használója.

2017. aug. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Oral B Delicate White fogkefét használok,azt három havonta lecserélem,illetve minden fogmosás után forró vizzel leöblitem.Napi kétszer mosok fogat reggel és este kb.3-3percig.Ebéd után,étkezések,kávézás után sima vizzel kiöblögetem a számat ha otthon vagyok,ebéd után kb.fél óráig általában cukomentes rágót is rágok.A fogkrémek közül Colgate Tripple actiont,Signal Her

balt vagy Signal Daily White-ot használok.Szájvizet,fogselymet nem használok.Kérdeztem a fogorvosom használjak-e valami spéci fogkrémet vagy egyéb dolgokat azt mondta nem szükséges ápoljam igy a fogaimat továbbra is ahogy eddig tettem.Fogkőre nem vagyok hajlamos,egyszer szedtek le fogkövet életemben akkor is enyhébb mértékben volt.Fogmosás előtt és után is kiöblitem a számat.

2017. aug. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

1-2 percig mosok fogat, a több már fáj :)


Blend a med fogkrém és most épp babafogkefe, mert foghúzás után vagyok és az volt a legpuhább sörtéjű :D, egyébként medium kefe.


Szájvizet nem használok, de lehet, rászokok mert gyulladékony az ínyem.

Bár úgyis kb. teljes fogsorcsere kéne, annyira szarok a fogaim.

2017. aug. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát....mindenkinek megy a zöldike...de a kérdés 2.részére nem érkezett válasz.


Hány nap után észlelitek hogy a fogatok fehérebb?

2017. aug. 22. 19:13
 7/11 A kérdező kommentje:

Amit tudni kell a szájvizekről:


Fontos a Ph érték a szájvizeknél amit szándékosan nem tüntetnek fel a gyártók.


Miért?

Hogy el tudják adni a terméket.


Miért fontos a Ph?


Mert a szájvíz normális Ph értéke 5.20-5.50-között mozog...amennyiben ez alá esik (jelentősen pl.4.20) a fog bizonyos idő után elkezd megpuhulni és majdnem fájdalom mentesen kiesik....merz puha a fog....itt nem napokról-hónapokról hanem évekről van szó....3-5-8 év (egyén függő)


Ezt persze nem tüntetik fel a csomagoláson mert ha tudnák akkor nem ezt vásárolnák.


Miért engedi az állam ezek használatát?


Mert ezeket a szájvizeket (Listerin/Oral-b/Senzodyne...) 2-3hétig javasolt használi fog húzás előtt avagy esetleg után vagy bármilEn beavatkozás után,vagy pedig egyszerüen nagy mennyiségű fogkő lerakodás esetén ha gyorsan akarod feloldani és sokat leszedni róla....ezzel megoldható hisz erre találták ki....de nem mindennapi használatra...azokat az 5.50ph fölöttieket találták ki.....


Szóval...ennek tudatában kérdem....szoktátok nézni a Ph értéket vagy csak márkahűség miatt vagy mert reklámban láttad miatt megveszed "ezt" és kész?

2017. aug. 22. 19:22
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudtam, adnék rá zöld kezet :)

Sose néztem a ph-t, de ha esetleg arra kerülne a sor, hogy beszerzek, akkor megnézem.

Az én fogaim elég hamar színeződik, 2 nap fogmosás nélkül és már színeződik, de elég neki pár fogmosás és visszaáll az eredeti színre.

2017. aug. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Beatrix0522 ***** válasza:
Napi 2x mosok fogat ebéd után és este. Signal manuàlis hajlíthatófejű fogkefèt hasznàlok. Este 2 fajta fogkrémet használok nem egyszere 10 percig Elmex, 5percig amodent white. Heti egyszer szódabikarbónàt teszem a fogkefémre arra nyomom a fogkrémet segít a fogkő kialakulàsában. Listerin szájvizet használok a kéket. Ès kiöblítem a számat
2017. aug. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nem válaszoltam a 2. kérdésre, mert nem értettem, milyen változásra gondolsz.

"Hány nap után észlelitek hogy a fogatok fehérebb?"

Minél? Nem lesz egyre fehérebb. Ha naponta kétszer mosom 20 éve, akkor kb annyira fehér, amennyire lehet mosástól. Max akkor tudnám ezt lemérni, ha egy ideig nem mosnám és besárgulna, de ezt nem fogom kipróbálni.

Whitening fogkrémtől még sosem lett fehérebb a fogam egy szikrával se, ha erre gondolsz.

2017. aug. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!