Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fáj a fogam, mitől lehet?

Fáj a fogam, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Már minimum két napja fáj a fogam, jobb oldalt, alul, de megnéztem és nem láttam lyukat sehol sem. Csak akkor fáj, ha rágok, de akkor nagyon. Jelenleg nem nagyon lehet elmenni fogorvoshoz. Mitől lehet?

2021. jan. 11. 16:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs röntgen szemünk, nem tudjuk megmondani. Menj el fogorvoshoz fogröntgenre.
2021. jan. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ibw4x ***** válasza:
ne rágj ott, 20.000 lesz :D
2021. jan. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2 csoro vagyok :DDD
2021. jan. 11. 16:48
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha ráharapásra érzékeny, az arra utal, hogy a gyökércsúcsnál alakult ki gyulladásos folyamat, ezt mindenképpen kezelni kell (gyökérkezelés), különben ez egy góc a szervezetben. Önmagától nem képes gyógyulni, legfeljebb krónikus formában marad fenn (panaszos, majd rövid időre nem, majd újra panaszos).


Ez kialakulhatott szuvasodás következtében (amelyet esetleg te nem veszel észre, de a fogorvos igen), de előfordulhat, hogy szép csendben elhal egy fog (valamilyen trauma, túlterhelés), aminek ez lesz a következménye.


Valószínűleg megkopogtatják, ellenőrzik a vitalitását, készítenek egy röntgent, és ahogy említettem, gyökérkezelik.

Ha a fog vitális, akkor jöhet szóba, hogy esetleg túlterhelődött (nem tudom milyenek a szemben lévő fogak), akkor ezirányba kell további lépéseket tenni.

2021. jan. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!