Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Átfúrta a magánfogorvos a...

Átfúrta a magánfogorvos a fogamat, anyagilag hogy kérjem számon?

Figyelt kérdés

Gyökérkezelés közben a magándoki 2x álutat fúrt a fogba (azaz átfúrta alul emiatt belülre vérzik a fog).

Elmentem a tb dokihoz miután gyökérkezelés után 1 hónappal sem múlt a fájdalom, aki észrevette az előző orvos hibáját és elmondta hogy így álutakkal nem lehet tömni, húzást javasolt.

Most neten rákerestem, álutat mikroszkopikusan be lehet tömni 40 ezer Forintért darabját.

Hogyan érjem el, hogy a fogorvos aki elkúrta a fogam kifizesse a kezelést, és esetleg visszaadja a 30 ezret amit a gyökérkezelésért kért, ha már nem tudta megcsinálni rendesen?

Nagyon fontos lenne, hogy nem tudom kifizetni a fogpótlást, 19 éves vagyok, a szüleim pedig ezen a 30on túl (amit gyökérkezelésre adtak) nem tudnak többet adni


2021. jan. 14. 18:52
 1/4 A kérdező kommentje:
Olyenkor érdemes jogi képviselőt keresni?
2021. jan. 14. 18:53
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az szerinted ingyen van? Amúgy nem mennél vele semmire. Inkább menj vissza és beszélj vele, hátha rendbe tudja hozni. Ha tényleg ő cseszte el lehet megcsinálja. Bár kétlem.
2021. jan. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Rossz hírem van, gyökérkezelésnél ez egy lehetséges szövődmény, csak úgy, mint a beletört műszer, vagy az anatómiai okok miatt kezelhetetlenség (eleve valszeg ezen anatómiai okok miatt jutott a műszer álútra, tehát nem a betegjogi képviselőnél kell kopogtatni, hanem a szüleidnél, hogy miért adtak ilyen fogat neked). Más kérdés, hogy erről illett volna tájékoztatnia és ki kellett volna húznia ott helyben, emiatt érdemes lenne visszamenni (reméljük nem nyúlt hozzá a másik fogorvos, mert ha igen, akkor sajnos onnantól kezdve a felelősség is az övé), de azt ne várd, hogy majd ő kifizeti neked a fogpótlást. Garanciálisan ki kellene húznia, ez a maximum, amit ilyenkor elvárhatsz.
2021. jan. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sajnos vagy nem, de #3-asnak van igaza.
2021. jan. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!