Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miben más a körzeti fogorvos,...

Miben más a körzeti fogorvos, mint egy magánfogorvos?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ahány orvos, annyiféle, de azért kíváncsi lennék tapasztalatokra.


Én voltam pár magán fogdokinál, és nem vagyok elájulva. A legutóbbi helyen szerencsésen elszúrták a koronát (is), azóta is fogdarabok jönnek ki alóla, úgyhogy gondoltam teszek egy próbát a körzetinél, mert sokan mondják, ott is ugyanolyan arányban találni lelkiismeretes orvosokat, és ma már az eszközök, anyagok közt sincs talán olyan nagy különbség. (?)



2018. márc. 4. 12:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Jó kérdés. Mint mindenre, erre is nehéz őszinte, becsületes választ adni. Ugyanis a precíz válaszhoz nagyon sok magánorvost, és ugyanannyi sztk-s fogorvost kellene megtapasztalni.


Huszonkét évvel ezelőtt voltam utoljára "körzeti" fogorvosnál...azóta magánorvoshoz járok...ugyanahhoz.

Ennek ellenére nem mondok véleményt senkiről.

2018. márc. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmiben, itt is-ott is van kontár és becsületes szaki is.
2018. márc. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
1 lényeges eltérés van: magán orvosnál azt is ki kell fizetni, amit egyébként az OEP térítene.
2018. márc. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Esetleg annyiban, hogy sok magán orvosnak modernebb eszközei vannak, de ott is jártam már pórul nem egynél, mint ahogy a körzetinél.
2018. márc. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs különbség. Az orvos a magánrendelésén sem tud többet, mint a körzeti rendelésen. H a fogorvos jó, mindegy, hogy melyik rendelésére mész.
2018. márc. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor elmegyek az SZTK-ba. :)
2018. márc. 4. 18:26
 7/11 anonim ***** válasza:
Igazából én 15 éve magánorvoshoz járok,tehát gyerekkoromtól fogva, de a vicc az,hogy ugyanez a doki rendel körzetiként egy kis városban :D Szóval szerintem nincs különbség,ha a te körzetid jó orvos. Mondjuk azt nem tudom,hogy ott hogyan viselkedik,hogyan dolgozik,de én nem hiszem,hogy rosszabbul végezné a munkáját:) Maximum magánban figyelmesebb,mert mindig tréfál és beszélget velem,érdeklődik amit nem tudom,hogy meg tesz-e ingyen is :D
2018. márc. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Esetleg egy dolog aggaszt, hogy mikorra kapok időpontot, de ez hétfőn kiderül. (Tekintve, hogy sajog a fogam.)

2018. márc. 4. 20:04
 9/11 anonim ***** válasza:
48%

Fogdarabok. Hát max ragasztó lehet ami kijön.

Namindegyis.

Én fordítva látom a dolgot. Soha nem mennék el sztk-s fogorvoshoz. Ha nem lenne pénzem a magánra inkább összekuporgatnám. Bár itt nálunk az sztk-s fogrovoskról inkább ne is beszéljünk..az egyik bunkó, a másik iszik, a harmadik meg bolond, a negyedik meg nem tud fogat tömni rendesen.

Hála isten én megtaláltam a lehető legjobbat.

Persze van olyan magán orvos aki hibázik. De meg kell találni a megfelelőt.

2018. márc. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Abban, hogy a magánorvosodat te választod meg, úgyhogy olyan, amilyet szeretnél, a körzeti meg olyan, amilyen jut, ha szerencséd van jó, ha ni cs szerencséd, rossz.
2018. márc. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!