Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kihúzatnátok egy nem fájó...

Kihúzatnátok egy nem fájó bölcsességfogat?

Figyelt kérdés

Fogászati ellenőrzésen mondta az orvosom, hogy ki kellene húzni az egyik alsó bölcsességfogam, mert a röntgen azt mutatja hogy belülről szuvasodik. Mivel félig van kinőve (nincs helye), ezért előfordulhat, hogy az íny és a fog közé rendszeresen bemegy a kaja maradék és ott lyuk keletkezhetett.

A fogam nem fáj, semmilyen panaszt nem okoz.

Az orvos szerint ennek ellenére ki kellene műteni. Igaz, utána legalább 3 napig nem dolgozhatok (fizikai munka) és a teljes gyógyulás hetekig tarthat.

Ti bevállalnátok egy ilyen fájdalmas beavatkozást + táppénzt annak ellenére hogy nincs panaszotok? Vagy ráér akkor ha tényleg fáj? Gondolom nem egyből kezd el pokolian fájni...



2021. jan. 15. 15:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Várd meg amíg fájni fog, aztán várj még és amikor elviselhetetlen lesz a fájdalom, akkor gyere vissza, hogy nem kapsz időpontot a fogorvoshoz, de azonnal menned kéne, mert meghalsz, ajánljunk egy orvost gyorsan.
2021. jan. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Angel3000 ***** válasza:
37%
Szia! A mostani virùshelyzet miatt nem vàllalnàm be, inkàbb vàrnàk vele!
2021. jan. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

Ez a valóságban nem olyan vészes, mint amilyennek hangzik. Szóval ettől ne tarts.


És igen bevállalnám. Nekem sajnos csak akkor lett kivéve az éppen csak egy kicsit kilátszó bölcsességfogam (13 évvel azután, hogy először megmutattam egy zugfogorvosnak...), amikor már úgy be olt gyulladva, hogy rázott a hideg, nem tudtam aludni, meg a puszta létezés is iszonyú volt, szóval érdemes ezt megelőzni.

2021. jan. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokkal jobban jársz, ha azelőtt műtik ki, hogy begyulladna. Így megteheted, hogy mondjuk hosszú hétvége előtti napra próbálsz időpontot kérni, így nem esel ki a munkából, ha ez olyan fontos szempont. Több a variációs lehetőséged most, mintha halasztanád addig, hogy már sürgős legyen. És sajnos semmi garancia nincs rá, hogy nem hirtelen kezd fájni, és akkor elvileg már a műtét is rosszabb. Attól még, hogy valami kellemetlen lesz, nem érdemes halogatni, ha ígyis-úgyis meg kell majd csinálni.
2021. jan. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szemely szerint kihuzatnam.
2021. jan. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
Én is kihúzattam mivel hamarabb tönkremegy mint a normális fog és megsérült mikor az előtte lévőt kihúzták. Egyébként nem fájdalmasabb attól hogy műtét mint egy sima húzás még úgy se ha vésik
2021. jan. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez a "belülről szuvasodás" is azt mutatja, hogy nem tudod megfelelően tisztítani azt a terültet. Kevéssé megterhelő a beavatkozás, ha nem úgy állnak neki, hogy fel van dagadva már az arcod a gyulladástól.

Általános érvényű dolog, hogy nem várjuk meg, amíg el kezd fájni, ha egyértelműen látszik, hogy probléma van, és megvan rá a megoldás is.

Maga a beavatkozás egyáltalán nem fog fájni, helyi érzéstelenítésben fogják végezni.

Az ezt követő pár nap valóban nehezett lesz, de ha jegeled szorgosan az arcodat, jó szájhigiénét tartasz, nem dohányzol stb, akkor tényéeg csak profitálsz belőle, mintha megvárod, hogy fáj, és ezen felül plusz szenvedős napokat okozol magadnak.

Az a fog már nem egészséges, jobb elébemenni a dolognak.

2021. jan. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Remek példa vagyok rá.

Most elkezdem rendbe rakatni a fogaimat, pótlás és korona is lesz, de a kérdés szempontjából ez lényegtelen.

Panoráma röntgennel kezdtünk, és az egyik (jobb felső négyes) fogamnál szintén belső szuvasodás látszott. Kívülről egyben volt, nem fájt, nem volt érzékeny, így ezt a sor végére raktuk.

Vasárnap reggelre a fél fogam hiányzott hosszában (a maradékot valszeg lenyeltem éjjel), az az oldal teljesen szuvas.

Még mindig nem fáj, nem érzékeny, de alig várom a hétfőt, és akkor a sorrendet felborítva elsőként ez megy a kukába.

Szerintem ne halogasd, mert lehet hogy később több darabban jön csak ki.

2021. jan. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

Nekem nem fájt a felső 2 egy darabig de egyszer váratlanul olyan fájdalom tört rám h azt hittem túl se élem.

Na mentem dokihoz aki közölte h csontig szuvasodott és műteni kell. Majd egy órán át szedtek ki darabját..

Addof menj míg nem rosszabb. A felépüles nekem nem volt olyan vészes mint amire gondoltam. Pedig vagtak varrtak.

2021. jan. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A fogászatban különösen igaz, hogy minél tovább vár az ember, annál kellemetlenebb kezelésre számíthat. Most nem fáj, hurrá. Aztán majd egy péntek esti napon nekikezd, hétvégén meg nyilván nincs elérhető fogorvos, ügyelet nagyon kevés helyen van, jobbára csak megyeszékhelyeken. De nehogy azt hidd egy percig is, hogy ügyeletben bárki nekiáll téged műtögetni, kapsz egy receptet, azt mehetsz Isten hírével. Majd hétfőn telefonálsz a saját fogorvosodnak. Tegyük fel, hogy nincsenek pont szabin, vagy senki nem beteg, így tudnak is akkor időpontot adni. Na de mikorra? Attól, hogy fáj, még a műtét 1 órás beavatkozás, nem fogja a többi betegét ide oda rakosgatni, már csak azért sem, mert pontosan jól tudtad, mi a helyzet a szádban. De nyilván semmilyen szinten nem lenne fair a többi beteggel szemben, hogy azért, mert te megjelentél, az ő problémájuk mindjárt nem is olyan fontos. Szerencsés esetben kapsz 2 héten belül. Nem szerencsés esetben lehet hónapokat kell várnod. Hogy fog-e addig hatni a gyógyszer? Vagy igen, vagy nem.


Megéri megkockáztatni, hogy akár csak egy hétvégére is szenvedj vele? A legjobb dolog, ami történhet, hogy időben felfedezik a bajt és még azelőtt kezelik, hogy fájdalmaid lennének. Ez lenne a fogászati szűrésnek is a lényege és éppen ezt nem szeretik a fogorvosok, mikor soron kívül megjelenik a fogfájós, és tipikusan nem 3 perces beavatkozások az ilyenek. Ilyenkor megszopatod az orvost, de a többi beteget is, ha nem várod ki az időpontod, és van az a fájdalom, amikor azt mondod, hogy nem tudsz várni és majd te miattad ülnek és várnak kint akár órákat azok a betegek, akik hetekkel, hónapokkal előtte már időpontot kértek és lehet pont azért kérték azt az időpontot, mert mennének utána vissza dolgozni, vagy a gyerekért az óvodába, esetleg egy másik orvoshoz. És akkor a fogorvos lesz az, aki egész délután kéri az elnézéseket a csúszásért, mert te nyilván nem fogsz kint a váróban senkitől sem engedélyt kérni, hogy bemehetsz-e helyette/előtte. Ha már sikerült megtudnod, hogy baj lesz, érdemes elébemenni a dolgoknak. Így ráadásul tudsz is tervezni, a munkahelyedet is tudod úgy szervezni, hogy ne legyen ebből gond, de legalábbis ne váratlanul essél ki hetekre. Nem is értem, miért nem élsz ezzel a lehetőséggel?!

2021. jan. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!