Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fog pótolható?

A fog pótolható?

Figyelt kérdés
Manapság 2021ben már tényleg a fogak terén bármire képes az orvostudomány? Tegyük fel pl hogy nekem deformált, elálló, sárga hiányzó fogsorom van (szóval hiányzik vagy 2-3 fog, sok fog nem is egészséges.). Ha van rá elég pénzem, lehetséges hogy olyan teljes fogsort csinálnak nekem ami tökéletes? Arányos szép fehér fogak
2021. jan. 18. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Igen, de az egy középkategóriás autó ára.
2021. jan. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
Igen. Csak időbe és sok-sok pénzbe kerül (meg a szájsebészeti beavatkozások azért nem sétagalopp kategória).
2021. jan. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%

Kinek mi a tökéletes. Azért a mesterséges koronák valamivel gyengébbek, mint a saját fogad (ha az egészséges). A műgyökér az tart, elvileg az nem gyengébb a saját gyökérnél - de ha a csontszövet már le van épülve, akkor azért ott lehetnek gondok, meg be is fertőződhet (csak jó szájhigiéné esetén ajánlák az implantátumok beültetését).


Szóval tökéletesnek nem nevezném, de nagyon-nagyon jót, majdnem tökéleteset tudnak csinálni, ha megfizeted.

2021. jan. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hát én igazából már elszúrtam sajnos, mondjuk a szüleim keze is bennevan, nagyon szép fogsorom lenne, de sajnos már nincs 2 fogam, és szerintem van is vagy 2-3 lyukas, fogkő. Be szeretnék szerezni pár terméket, jó minőségű fogkefe, fogkrém, szájvíz, fogselyem, cukormentes rágó, és napi szinten használni őket, hogy ennek rossz állapotban ne legyenek. Illetve azt a 3 lyukas fogat betömetni, fogkövet leszedetnu. Csak sajnos ezek a hiányzó fogak úgy tudom hatalmas kárt tehetnek az egész fogsorban, szóval jó lenne őket minnél hamarabb pótolni, csak kicsit félek a beavatkozástól is, meg vagy 400ezer
2021. jan. 18. 11:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem muszáj implantátumot csináltatnod, híddal is lehet pótolni. Persze ennek megvan a maga hátránya, de ez a hagyományos módszer. Akik az implantátumot árulják, azok szeretnek a kihúzott fog miatti csontpusztulással riogatni, de igazából rengeteg ember szájában vannak hidak, és köszönik, megvannak vele. A férjemnek mind a négy félfogívén van a hátsó fogain (vagy hogy fogalmazzak, tehát alul balra, fölül balra stb.), de mióta naponta 3x mos fogat és használ szájvizet is, nem köt ki 2-3 havonta a fogorvosnál, mint régebben, mikor elhanyagolta ezeket a dolgokat.


Az elhatározásod jó, tartson ki! És persze konzultálj fogorvossal, lehet, hogy több opciót tud mondani (meg esetleg arra is tud mondani valamit, hogy ha csak később jön össze a pénz az implantátumra, de mindenképp azt akarsz, akkor addig mit érdemes tenni).

2021. jan. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!