Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Akinek van részleges kivehető...

Tücsi13 kérdése:

Akinek van részleges kivehető fogpótlása mondjon vélemény róla. Mennyi idő alatt lehet megszokni? Minden érdekel róla. Mert nekem is lesz hamarosan. Konkrétan csúsztatós kivehető fogpótlásnak hívják.

Figyelt kérdés
2021. jan. 23. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A megszokás attól is függ, hogy mik az elvárásaid, bár egy csúsztatós kivehetőt eléggé szoktak szeretni. Ha napirendre tértél afelett, hogy olyan már sosem lesz, mint régen a saját fogaiddal, hogy a pótlással dolog van, ami korábban egy egyszerű fogmosás volt, az most komoly odafigyelés és takarítás, mind szájon belül mind kívül, akkor azt gondolom, hogy maximum pár hét alatt meg fogod szokni. Vannak saját fogaid, ez nagyon sokan segít, nem borítja be a teljes szájpadlásod (ha felsőről van szó, de alsó esetében is kevesebb helyet foglal el, mint mondjuk egy teljes kivehető), emiatt sokkal gyorsabb az ún. inkorporációs időszak, hiszen itt is egy idegen testről beszélünk, amihez a szervezetnek hozzá kell szoknia, nem mindegy, hogy mekkora ez az idegen test, hogy rögzül, mi mindent takar el. A kivehető pótlások közül a csúsztatóst szeretik a legjobban, hiszen nagyon jól rögzül, senki nem látja, hogy kivehető, a rágás és az ízérzékelés is szinte ugyanolyan, mint a saját fogaiddal.
2021. jan. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nehéz azt elfogadni, hogy nem saját fog lesz, de muszáj lesz, mert alul 6 fogam van elől. Sajnos az összes többit kihúzattam. Ezért nincs hátul semmi amire rátehetnék a hidamat ami eddig volt, mert azokat meg most húzzák ki. Milyen dolgom lesz a fogmosáson kívül a fogaimmal? Megfogják tanítani, hogy hogyan kell kiszedni a számból a pótlást? Könnyen megtanulható? A rágásnál ugyan olyan lesz mintha hidam lenne? vagy valami új és teljesen idegen? Valami más? Tele vagyok aggodalommal és senki nem mondja meg, hogy mi lesz ezek után. A fogorvosok nem szeretik azokat a betegeket akik kérdezni mernek, mert az problémás eset. Ezért fordultam ehhez a fórumhoz, hogy válaszokat kapjak. Köszönöm a segítségedet. Ha a többi kérdésre is tudsz válaszolni az király lenne.
2021. jan. 27. 20:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Pedig nyugodtan kérdezhetnél, én is fogorvos vagyok és annak örülök, ha látom, hogy érdeklődő a páciens :) habár igyekszem mindig mindent elmondani, de sokszor kiderül, hogy vannak olyan egyéni félelmek, amelyekre én nem is gondoltam.

Megtanítják természetesen, de szerencsére a csúsztató nem bonyolult, pár perc gyakorlással menni fog.

Rágásnál hasonló lesz a hídhoz képest, mivel elég jól rögzül, bár egy nagyon minimális mozgása lehet, hogy lesz. Ez sokszor szabad szemmel nem is látható, de a szájban minden nagyobbnak és jobban érezhető.

Mivel több helyet foglal el a szádban, mint anno a híd, ezért eleinte az érzet idegen lesz, de legrosszabb esetben is néhány hét alatt hozzá fogsz szokni.

A meglévő fogaidat ugyanúgy kell mosnod, mint eddig is, a kivehető részt viszont ki kell venni és egy arra alkalmas fogsortisztító kefével kell majd mosnod. Én sima szappant szoktam ajánlani, semmi más nem kell hozzá, de fogorvosa válogatja, hogy ajánl-e direkt erre alkalmas szert. Valamint kell venni hozzá fogsortisztító tablettát, ami valójában egy fertőtlenítő, a megtisztított fogsort kell benne max negyed órát áztatni, majd kivenni. Ha jól mosod mind a fogsort, mind a saját fogaid, akkor alapvetően elég hetente 2x a tablettás fertőtlenítés. Érdemes minden étkezés után azért kivenni és legalább leöblíteni, a finommechanikai eszközökhöz könnyen odaszorul bármi.

De ezeket bizonyosan el fogják mondani, nem akarom ennél részletesebben, mert ahány orvos, annyiféle tanács, a régi motorosok hozzáállása sokszor nem ugyanaz, mint a fiatalabbaké. Például régen divatos volt egész éjszaka áztatni a fogsort a tablettában (biztos láttál te is olyan filmet, hogy egy pohár vízben áll a protkó az éjjeli szekrényen), míg manapság éppen az ellenkezőjét mondjuk: mivel a tabletta hatása negyed óra után csökken, onnantól kezdve megint csak táptalaja lesz például a gombáknak.

2021. jan. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, most már kicsit bizakodva állok a nagy dolog elé. Még csak most kezdődik minden. Az orvosok általában jobban bíznak a munkájuk sikerében és a páciensek tűrőképességében mint mi páciensek, de Te segítettél nekem is kicsit a színfalak mögé látni. Még egyszer köszönöm.
2021. jan. 28. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!