Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtétről kérnék...

Bölcsességfog műtétről kérnék véleményeket! Hány napig fájt? Mennyi ideig volt dagadt az arc? Mennyi idő múlva tudtál menni bárhova is(bolt, sétálni, barátokkal egy délután)

Figyelt kérdés
Pénteken megyek elsőnek fogműtétre és az utolsó időpontom február 19.én van. Elvileg 1essével húzzák de arra is gondoltam hogy kivesznek 2-t és utána rá egy hétre varrat szedés majd egy hét pihi és megint ki 2 és 19.én varrat szedés. Fel vagyok készülve hogy szörnyű lesz de a kérdésem az hogy február 24.ére van időpontom fodrászhoz akkorra már mind a 4en túl leszek. Vajon eltudok menni vagy inkább lemondjam?

2021. jan. 25. 10:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Eltudsz menni fodrászhoz, nekem kb 1 hétig fájt, de attól tudtam dolgozni is. Egyedül a hajolgatás, emelés és extrémebb dolgokkal kell vigyázni. Nem olyan vészes, rutin műtét.
2021. jan. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kettőt szedtek ki két külön alkalommal. Az egyiket 5 perc alatt kikapták már mehettem is, egy géz darab rá fél óráig és semmi fájdalom utána. A másiknál vágni kellett az ínyen, de ott sem volt semmi fájdalom/duzzadás másnapra.

Ezzel ellentétben egy ismerősömnek egyet húztak ki, szájzárat kapott babakaja és -8kg.

Hogy nálad mi lesz, előre megmondani nem igazán lehet.

2021. jan. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Csak kis részben kilátszó, az íny alatti zsebben (így nevezte a fogorvos) feketére szuvasodott fogak voltak. Maga a fájdalom nem volt vészes utána sem. Kb. 3-4 napig volt feldagadva. Menni erre-arra azonnal tudtam, abban nem akadályozott, én egyből a műtét után elmentem bevásárolni meg ilyesmi, szóval egyáltalán nem volt vészes.


"Fel vagyok készülve hogy szörnyű lesz"


Nem feltétlenül lesz maga a műtét sem szörnyű. Inkább csak macerás, mert darabokban jön ki, sokáig tart, kényelmetlen ott ülni tátott szájjal, de maga a fájdalom tűrhető volt mindkét alsónál (a felsőket nem kellett műteni, sima húzások voltak). Nekem amikor a gyökérkezelt fogamat szedték ki sokkal jobban fájt.

2021. jan. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem a felső 2 bölcsességfogamat húzták. Persze akkor még nem fáj, max hallod ahogy törik össze a fogad. Kb 4 napig volt durván feldagadva az arcom. Annyi, hogy amikor a műtét után megy kifelé a fájdalomcsillapító nekem utána borzasztóan fájt. Sírdogáltam kis lightosban, amíg nem hatott az új fájdalomcsillapító. Ja és persze tiszta afta lettem a varrat miatt, a szám belseje nagyon fájt. De amúgy igazából, így visszagondolva, kibírható volt. Fáj-fáj, mint minden műtét de nem leszel a halálodon :)

Jobbulast majd

2021. jan. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Most beszéltem a doktornővel azt mondta 1-essével veszi ki viszont fúrni is kell biztosra. Már fejben és lelkileg fel vagyok készülve csak remélem nem lesz tényleg az hogy csak feküdni bírok :)
2021. jan. 25. 12:38
 6/7 A kérdező kommentje:
Még egy kérdésem lenne! Ha jegelem folyamatosan kevésbé dagad be az arcom?
2021. jan. 25. 13:49
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, nekem ajánlott jegelést a fogorvos.

Biztosan elmondja a lehetőségeket neked is a doki.

2021. jan. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!