Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért sárgák a fogaim?

Miért sárgák a fogaim?

Figyelt kérdés
Próbálok egészségesen étkezni és napi kétszer fogat mosni.

2021. jan. 26. 17:00
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
a fog egy csont, a csont meg nem fehér
2021. jan. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Plusz a genetika is közrejátszik. :-).
2021. jan. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Meg pl a cigi és kávé.
2021. jan. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Meg, hogy mennyi idős vagy.
2021. jan. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit kellett leszavazni, azt a két közismert dolgot soroltam fel, ami köztudottan elszínezi a fogakat.
2021. jan. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A fogzománc alatt dentin található, ami egy sárgább színű anyag. A fog színét főleg ennek az árnyalata illetve az azt fedő zománc vastagsága határozza meg.

Ezt meg tudják befolyasolni az egyes életmódhoz kapcsolt elszínező anyagok, amiket már korábban is említettek (kávé, tea, dohányzás)

2021. jan. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem is sárgák.Mint kiderült, Anyám a 70-es években tetraciklin hatóanyagú antibiotikumot szedett, amikor velem volt terhes, és azért sárgák a fogaim.Ezt a fogorvosom is megerősítette, hogy igen, ennek ez a "mellékhatása".

Azt mondta, hiába fehéríttetném, nem sok sikerrel járnék, csak a zománcot maratnám meg feleslegesen.

2021. jan. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!