Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az éjszakai fogszabályzó sín...

Az éjszakai fogszabályzó sín része hozzáér a fogamhoz, ez mennyire probléma?

Figyelt kérdés

1. Ez most valószínűleg egy hülye kérdés, de inkább a biztosra megyek. Hawley-féle retenciós készülékem van és a drót része hozzáér a fogaimhoz, amikor eloször betettem, akkor még nem ért hozzá.

2. Illetve még az is a kérdésem hogy mennyire normális, hogy a fogaim fájnak tőle?

A fogorvosom amikor feltette szorított rajta egy picit, mert lazának találta, de én úgy érzem, hogy túlszorította...

3. Azt mondta elég csak éjszaka hordanom, de olvastam, hogy érdemes minél többet, szóval próbálom a 18 órát tartani-szerintetek elég?



2021. jan. 30. 04:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyen volt, miután leszedték az állandó fogszabályzómat. Addig jó, amíg hozzáér a fogaidhoz, igazából pont az a lényeg, hogy illeszkedjen, mert akkor nem engedi "elvándorolni" a fogaidat. Szorosnak is szorosnak kell lennie, nekem egy ideig mozgott tőle az egyik lapátfogam (ezzel nem megijeszteni akarlak, nagyon picit mozgott, és teljesen normális volt).


Az elején tényleg érdemes minél többet, de ha minden éjszaka beteszed, az is elég. Aztán majd lehet egyre ritkábban, ahogy az orvos mondja.

2021. jan. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Olyant olvastam már régebb, hogy 6 hónapig zsinorban kell hordani, szóval éjjel nappal, de ugye ez lehetetlen, mivel ez a készülék kicsit beszédhibássá is tesz és egésznapi hordás után a fogaid annyira fájnának, hogy össze se tudnád érinteni őket.

Szóval először szerintem hord éjszakánként, és nappal is pár órát. Már nem tudom mennyi ideig tartsd ezt, esetleg pár hónap. Aztán szerintem csak elég éjszakánként, esetleg minden 2. éjszaka.

Mellesleg a fájásról, azt megfogod szokni, lehet hogy gyorsan lehet, hogy lassabban. De nagyon fontos, hogy hosszabb ideig ne menj az éjjeli használata nélkül, mert akkor ugye elmozdulnak egy picit a fogaid és akkor ugyanúgy fognak nagyon fájni a fogaid.

2021. jan. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Na most viszont lett egy elég nagy problémám. Az egyik fogam befelé mozdult az éjszakai hordása után és most az egész fogsorom elrontotta. Nem hiszem el, hogy 2 évet szenvedtem ezzel és még csak nem is lett jó.
2021. jan. 30. 11:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp szólj a fogorvosodnak. Nem nagyon tudom, hogy történhetett, lehet tényleg túl szoros volt vagy nem tudom.
2021. jan. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!