Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog mellett az...

Bölcsességfog mellett az ínygyulladást hogyan lehet megszüntetni?

Figyelt kérdés

Az alsó bölcsességfogaim hátsó sarkai íny alatt vannak. Már nem nőnek mert nincs hely (meg szerintem idős is vagyok hozzá hogy tovább nőjön).

De az inyem ott gyakran begyullad. Most rosszabb mint eddig. Lehet hogy bele ment oda valami vagy nem tudom. Hogyan tisztítsam ki? Mi enyhíti a duzzanatot?



2021. febr. 2. 17:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Menj el fogorvoshoz amint tudsz.

Nekem is el kell mennem vele, ugyanez a problémám. Mossad rendesen, nem baj ha vérzik az ínyed, fájdalmas tud lenni de meg kell tisztítani rendesen mert csak több problémát okoz. Volt hogy Dalacin kúrát kellett tartanom, de ha fáj akkor itthon szoktam rágni valami gumit, mint egy fogzó kisgyerek, tényleg segít

2021. febr. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A fogorvos mit csinál vele?

Félek a fogorvostól ezért nem szoktam menni.

2021. febr. 2. 20:22
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kihúzza... a bölcsességfogak több bajt okoznak mint amennyi hasznuk van, főleg ha ki sem bújtak rendesen. Tudom milyen félni tőle, de hidd el hosszútávon ez a megoldás. Keress olyat, akiben megbízol, erre megéri magánban költeni.
2021. febr. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Húzás!? Képtelen lennék rá. Nekem ez nem olyan, hogy szimplán félek. Én rettegek, reszketek, síró görcsöt kapok ha csak be kell ülnöm abba a székbe. Ezt itthon kell megoldanom.
2021. febr. 2. 21:07
 5/11 anonim ***** válasza:
corsodyl öblögető vagy listerine gum protection szájvíz, de nem fogja megoldani véglegesen a gondot, fogorvoshoz kell menni, megnézi mit lehet vele csinálni
2021. febr. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi

A Listerine-t már próbáltam, de a Corsodyl-t még nem. Holnap veszek.

2021. febr. 2. 21:35
 7/11 anonim ***** válasza:

Listerine gum protectiont próbáltad? Sima listerine nem jó


[link]

2021. febr. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen. Ilyen volt. Kísérleteztem ezzel is, hátha megúszom a dokit.
2021. febr. 3. 05:29
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy kihúzná.

Akutan átkürettálja (megtisztítja azt a kis zsebet) és/vagy hyperollal átöblíti.

Vagy körben le tudja vágni az ínyt elektrokauterrel.

2021. febr. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ilyen dolgokról még nem is hallottam. Ezek mennyire fájnak/kellemetlenek?
2021. febr. 3. 15:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!