Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi az ami felnöttként “belefér...

Mi az ami felnöttként “belefér” a fogorvosnál? Sírás? Jajgatás?

Figyelt kérdés

Vagy csak nyöszörgés/hümmögés?

Mi az ami belefér, mert hozza szoktak a dokik?

Vagy egyszeruen szo nelkul, magabiztosan kell beülni a székbe, es egy hang nélkül végigcsinalni?


2021. febr. 5. 07:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Ha fáj, akkor fáj, ezek nem szándékos reakciók. Én nyöszörögtem és ömlött a könnyem.
2021. febr. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Az a vicces a fájdalomban, hogy szubjektív érzet, minnél inkább koncenrálsz rá és nyivákolsz, annál jobban fáj. Ha küzdesz ellene akkor az agy is jobban elnyomja. Szóval nyöszörögj, ha akarsz, de meg lesz érte a büntetésed is:)
2021. febr. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
2, pont ez a lényeg, az ember nem szándékosan nyöszörög, hanem mert nem tudja visszatartani... önkéntelen a dolog.
2021. febr. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%
DE, vissza lehet tartani, és az tényleg segít a fájdalomérzét csökkentésében!
2021. febr. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
82%
Bal kéz felemelése és akkor tudnak rajtad segíteni, kapsz még érzéstelenítőt. Természetesen van mikor olyan a kezelés, hogy ki kell bírni, akkor sztem belefer, hogy nyoszorogsz.
2021. febr. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
Hidd el, láttak ők már mindent, egyik ismerősöm mesélte, hogy ő behányt. :D Szóval ha amiatt kérdezted, hogy ciki lett volna, ha megkönnyezed, akkor nem. :)
2021. febr. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
37%
Nem sz SZTK-ba kell járni. Nagyszülőm onnan sírva jött ki, mert spóroltak a fájdalomcsillapítóval. Én maszekhoz mentem, ahol szájsebészeti műtétet (betört bölcsességfog kivésése) teljesen fájdalommentesen oldottak meg, pusztán a csillapítószer számít, és baltával csapkodhatják a fejed, szó szerint semmit sem fogsz érezni.
2021. febr. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%
Nekem 20 évesen lett először olyan baj a fogammal hogy kezeltetni kellett. Eleve orvosfóbiám van, rettegtem. Anyukám magánorvoshoz vitt, kemény pénzeket fizetett, de amikor megláttam az érzéstelenítő tűt és elpityeredtem a félelemtől a seggfej fogorvoscsaj meg az asszisztense is kiröhögött. Azóta csak egyszer voltam szájsebészeten amikor kihúzták azt a fogat. Oda kellett volna visszamennem befejeznj a kezelést de ezek után már nem bírtam rávenni magam. (Amúgy egy két kedves szó segített volna de minek várok ilyet a ma emberétől.)
2021. febr. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
Felnőttként a jajgatás, ordibálás, kapálózás nem fér bele, már csak azért sem, mert nyilván nem lehet úgy dolgozni, ha a képedbe visítanak, illetve rendkívül balesetveszélyes is, ha valaki kapkodja a fejét jobbra balra. Ha potyognak a könnyeid, azzal nem nagyon tudsz mit kezdeni, meg a nyöszörgés is belefér. De sok minden múlik amúgy a fegyelmezettségen is, ezt te érzed, hogy mi az, amit hang nélkül el tudnál viselni, nem vagyunk egyformák.
2021. febr. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%

Ha feljajdulok, nem szándékosan csinálom. Hanem totál önkéntelenül, pl. Ha gyökérkezeléskor hirtelen az ideghez ér vagy fájdalmasan böki be a szurit.

De amúgy én nem foglalkozok azzal mit gondol rólam a doki ilyenkor. Ha fáj akkor fáj.


A mostani dokik nagyon empatikus. Ha már látja az arcom rezdülésén hogy fáj, már kérdi adjon e még szurit vagy mi a baj.

Az előző dokik le se tojta hogy mennyire nagyon fájt a fúrás, ki is nevetett hogy nem lehet ennyire kényesnek lenni. Na akkor sírtam. Most már kiállnék magamért.

2021. febr. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!