Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy kell bejelentkezni egy...

Hogy kell bejelentkezni egy fogorvoshoz (a leheto legreszletesebben leirva)?

Figyelt kérdés

1. Utalok telefonalni, rettegek mar attol is. Irhatok neki emailt, vagy az meg gazabb?

2. Ki szokta felvenni a telefont? Mit kell mondani neki? Mi van, ha nem fogok tudni megszolalni? O fog kerdezni? Azt mondjam, hogy faj a fogam, vagy hogy csak siman szeretnek idopontot kerni? Maganba kb. mennyi ido, meg adnak?

3. Mit vegyek fel? Hany perccel hamarabb kell odamenni? Mi tortenik elso alkalommal, ha faj egy fogam?

4. Ha csak egy fogammal megyek oda, de persze masikon is van lyuk, akkor azt beken hagyja, vagy megcsinalja, vagy csak kesobb?

5. Mit csinal, ha nagyon felek, remegek, panikolok?

6. Nem fog szornyulkodni, hogy mennyi idosen mennyire rosszak a fogaim? Mi szamit rossz "eredmenynek"?

7. Ha hianyzik egy fogam, ami nem nott ki, de nincs penzem implantatumra, akkor hagyni fogja, vagy mindenaron rabeszel?

8. Elotte vagy utana kell fizetni, es kinek? Lehet kartyaval?

9. Mitol fugg, h egy tomes ara mennyibe kerul? Tobb honlapon 15k-tol volt irva, ez meddig mehet maximum? Vagy mekkora lyuk kell ahhoz, h tobbe keruljon?

10. Erdemes tb-n probalkozni, vagy rogton inkabb menjek maganhoz?

11. Ha 2 eve nem voltam fogorvosnal, az nagyon gaz? Ezt meg fogja kerdezni?

12. Ha sose volt meg sajat "fogorvosom", vagy nemtom, arra ra fog kerdezni, hogy kezelt-e mar valaki? Mit mondjak, ha nem, es ne legyen gaz?


2021. febr. 6. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugye tudod, hogy a fogorvos ember és csak segíteni akar?
2021. febr. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Felhívod.. Jónapot. Kis Miska vagyok, xy doktorúrhoz/doktornőhöz szeretnèk egy időpontot kèrni. Aztán megvárod míg kerdeznek, mit szeretnèl stb... Nem fog ràbeszèlni semmire, max tanàcsot ad, hogy rendbe legyen a fogsorod. Bocsi de ennyi kerdèsre nem vàlaszolok.
2021. febr. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Jézusom... hány éves vagy, öt? Ne haragudj, de ha ennyire fóbiás vagy, akkor nálad komoly bajok vannak. Sokan utálnak telefonálni, én se rajongok érte, de ez túlzás, amekkora feneket kerítesz neki.


Fogod a telefont, felhívod a számot, bemutatkozol, időpontot szeretnél kérni xy doktorhoz. Ha kérdeznek valamit akkor válaszolsz.

Tökmindegy mit veszel fel, kicsit előbb érkezz, a többi kérdést meg honnan tudjuk, mindenhol másképp van. A két év nem gáz, le se sz@rják.

2021. febr. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Csak egyszerűen hívd fel

2. Asszisztens, vagy a fogorvos

3. Azt, amit pl egy boltba is felvennél, egyszerű hétköznapok ruhát. Én kb 10-15 perccel szoktam előtte odaérni, hogy pl legyen időm esetleg még elmenni pisilni ha kell. Megnézni mit lehet tenni a fájó foggal, és ezt elmondja neked, aztán megbeszélitek hogy esetleg most tömje be/húzza ki, vagy visszamész pár nap múlva ha most nem szeretnéd.

4. Ez csak is a te döntésed, hogy megcsináltatod e akkor amikor ott vagy, vagy majd legközelebb.

5. Megnyugtat, de hidd el semmi ok a pánikra.

6. Nem fog szornyulkodni, rengeteg esetet látott már, segíteni fog úgy ahogy csak tud.

7. Nem fog rábeszélni semmire.

8. Én utána szoktam az asszisztens nőnek, nem tudom lehet e kártyával, én készpénzzel szoktam.

9. Mindenhol másak az árak, kérdezd meg ha felhivod, hogy pl egy tömés mennyibe kerül. Nekem a kis lyuk és a nagy lyuk tömése is ugyanannyiba került.

10. Én magánhoz járok, de ahogy te gondolod, meg persze ahogy az anyagi helyzeted engedi.

11. Szerintem meg fogja kérdezni, de nem gáz egyentalan.

12. Mond nyugodtan hogy nem kezelt, ennyi, nem gáz.

2021. febr. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj rajta ennyire.

Felhívom valószínűleg a recepción lévő emberke veszi fel. Bemutatkozol elmondod hogy szeretnél időpontot kérni, mert fáj a fogad. Ő ad te megköszönöd és lerakod. Szimpla normális tiszta ruhába menj, biztos látott már rosszabb fogazatot is ne aggódj. Időre oda mész. Bemutatkozol elmondod mikor időpontra jöttél. Egy 10 perccel menj előbb mert általában kikell tölteni egy papírt az adataiddal, gyógyszer érzékenység, hogy ajulos vagy e vagy találkoztál covidossal stb stb stb. Személyi lakcím taj kártya.


Majd szólítanak, bemész a dokihoz leülsz elmondod mi a baj és hogy mit szeretnél a fogással csinálni, megmenteni gyökérkezelés vagy húzás... Ad érzéstelenítőt, megint ki kell ülnöm várni amíg hat. Ha húzás akkor egy nyilatkozatot ad hogy igen te kérted stb.. aztán megint hívnak, bemész megcsinàlja a fogad. Te megkérdezhetem hogy a többi fogaddal mi lehet a teendő, ha normális elmondja hogy melyik fognak mi lesz a sorsra ( mert csináltatok előtte egy panoráma röntgent) és ennyi. Elmondja hogy bank a fogaddal, esetleg ad új időpontot megköszönöd, fizetés és távozás.



Nem kell tőle félni. 20-on évesen panikolok az orvosoktól, hát még a fogorvosoktól... De jól kezelik a magán rendelésem az ilyet csak ne usd meg a dokit, ne fogd a kezét és ne rantsd el a fejed mert ezekből mind hatalmas baj lehet, sérülés..stb..


120as pulzusszámmal ültem a varóban meg f*sok nah a dokiktol.. én foghúzásra mentem. Sajnos éreztem mindent mert be volt gyulladva a fogam de 6 perc alatt meg volt az egész és bár szédültem és formákat láttam, hagyták ott ülni 2 percet, kérdezték hogy kell e valami és mi a baj. Cukros víz és voala jobb is lett. Csak a fájdalom miatt volt ez a kis ciki helyzet de tényleg rendesek voltak.


Hidd el találkoztak már mindenféle emberrel. Aki előttem volt az ordibalt veszekedett az orvossal mert félt az injekciótól..30 pár évesnek nézett ki és nagydarab volt.. de megnyugtattàk és ennyi.



Utána fizetsz kártyával a legegyszerűbb, államiba szinte felesleges menni mert több a rossz élmény mint a jó.. az kivételes. Magánba menj.


Megkeresed az adott magánfogàszat oldalán az árakat, kiszoktàk írni. Számold hogy mit kell tenni a fogaddal, tömés, gyökér kezelés vagy húzás. Panoráma röntgent, érzéstelenítés, konzultáció, állapot felmérés,..

Ne aggódj. Jobb ez mint mondjuk évekig szenvedni és kárt tenni az egészségedben. Hajrá! És kitartást!


Bocsi hogy hosszú lett

2021. febr. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Elnézést ha hibák vannak benne csak nem magyar az anyanyelv 😀
2021. febr. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit hozzátennék, hogy szerintem érdemes megemlíteni, hogy már fáj a fog, hátha előbbre ad időpontot. Vagy megmondja, hogy ha rosszabbodik, akkor bármikor menj be, fogad soron kívül (bár erre nagyobb az esély, ha már törzsvendég vagy ott)...
2021. febr. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
95%
Neked nem csak fogorvos kell, hanem pszichológus is. Nem bántás akart lenni, de tényleg rád férne.
2021. febr. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!