Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan hagyjam abba az öklende...

Hogyan hagyjam abba az öklendezést a fogorvosnál?

Figyelt kérdés

A fogászati kezelések nagy részét végig öklendezem. Életem során 5 fogorvosom volt, de egyik sem tudott segíteni ebben. Sőt, a helyzetet még rontja is amikor elkezdenek veszekedni, türelmetlenkedni, netán bunkózni velem emiatt.

Megértem hogy idegesek, mert így nem lehet dolgozni. Nekem se kellemes, én is szeretnék véget vetni ennek, de nem tudom hogyan.

Mivel az orvosok és az asszisztenseik is úgy viselkednek velem, mintha tehetnék róla, ezért arra következtetek hogy tehetek ellene. Mégis hogyan?



2021. febr. 7. 20:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
79%

(6-os vagyok, az asszisztens)

"A videót megnéztem, hát áú jajj... Ez így biztos nem fáj?! Nagyon nagyok azok a tűk. Na jó már megint kezdem a parát :)"

Ne haragudj, nem megijeszteni akartalak. Azért mutattam ezt a videót, mert itt jól látszik hogy a páciens ajkai és a nyelve el van lazulva, sőt közben beszélget a fogorvossal. Láthatóan egyáltalán nem érez fájdalmat.

2021. febr. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Na az igaz. Nagyon laza az illető. Nekem is valami ilyesmit kell megvalósítanom ahhoz, hogy sikerüljön megmenteni a fogam.


A videót közben többször megnéztem. Barátkozom a dologgal. Azok a pici lyukak alapból a fogban vannak, vagy az orvos alakítja ki őket? És mik azok a gyufaszál szerű bigyók amiket a végén a fogába tesz?


Egyébként a fogfájás egyre inkább motivál, szóval ma kértem időpontot és szerdára már kaptam is. Mondjuk erre nem számítottam. Izgulok.

2021. febr. 8. 18:46
 13/18 anonim ***** válasza:
79%

(megint 6-os)

Azok a pici lyukak a gyökércsatornák, ebben volt a problémát okozó ideg. A tűkkel a csatorna falát kapargatja, hogy minden káros szövetet kitisztítson belőle.

A gyufaszál szerű bigyók ún. guttapercha csúcsok - ezeket használjuk a végleges gyökértöméshez. Neked ez a második vagy harmadik alkalommal lenne, először általában gyógyszeres tömést raknak a csatornákba vagy ha gennyes, akkor nyitva hagyják.

2021. febr. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
6# - Köszönöm. Egy kicsit nyugodtabb vagyok így hogy többet tudok arról mi fog történni velem.
2021. febr. 8. 20:02
 15/18 A kérdező kommentje:

#9 - Köszönöm a javaslatot, igaz, sajnos már nincs időm kineziológusra a kezelés előtt, nem bírnám már sokáig. De hiszek abban, hogy a hatos válaszoló javaslata is segíteni fog valamennyit.

Ha mégsem, vagy nem eleget, akkor szakember segítségét fogom kérni a pszichés háttér feltárásához (mondjuk nem is értem ez miert nem jutott eszembe).


10# - honnan tudom, hogy gyulladt-e a fogam? Ha veszettül fáj akkor gyulladt?

2021. febr. 8. 20:10
 16/18 A kérdező kommentje:

Kedves fogászati asszisztens, nagyon köszönöm a segítséged.

Ma túl estem a gyökérkezelés első fázisán. Sikerült elvégezni a beavatkozást! Ez hatalmas siker élmény!

RENGETEG ÖNURALOM KELLETT HOZZÁ! Több, mint amennyit feltételeztem magamról. Persze volt közben öklendezés, főleg az elején, de sikerült végül ellazulni annyira hogy tudjon kezelni az orvos. Mondjuk ebben sok szerepe volt annak hogy a doktornő és az asszisztense is nagyon türelmesek voltak.

Fájdalmat pedig csak egy-egy pillanatra éreztem amikor az orvos azokkal a recés tűkkel a fogamat kapirgálta.

Nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki ez a kezelés hatásos, mert most már nem fáj a fogam. (csak az inyem egy kicsit)

2021. febr. 10. 20:43
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

#6

😊 Örülök, hogy segíthettem.

2021. márc. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Nagyon is sokat. A fogam végül megmaradt, és eldöntöttem hogy rendbe hozatom a rossz fogaimat. Lesz néhány tömés, és 2 bölcsességfog húzás is. Most már szépen apránként képes leszek ezekre.
2021. márc. 7. 07:34
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!