Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan hagyjam abba az öklende...

Hogyan hagyjam abba az öklendezést a fogorvosnál?

Figyelt kérdés

A fogászati kezelések nagy részét végig öklendezem. Életem során 5 fogorvosom volt, de egyik sem tudott segíteni ebben. Sőt, a helyzetet még rontja is amikor elkezdenek veszekedni, türelmetlenkedni, netán bunkózni velem emiatt.

Megértem hogy idegesek, mert így nem lehet dolgozni. Nekem se kellemes, én is szeretnék véget vetni ennek, de nem tudom hogyan.

Mivel az orvosok és az asszisztenseik is úgy viselkednek velem, mintha tehetnék róla, ezért arra következtetek hogy tehetek ellene. Mégis hogyan?



2021. febr. 7. 20:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
5%
Használnod kell a garatreflexet, egy idő után hozzászokik a szervezeted az ingerhez. Nőként ez eléggé egyszerű, férfiaknál nehezebben oldható meg, de megoldható. Esetleg lidokainos spray a beavatkozás előtt.
2021. febr. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Folyamatosan próbálom szoktatni magam hozzá, de úgy érzem csak rosszabb lesz.

Próbáltam keresni lehetőséget altatásra is, de nem vállalják, pedig sok helyen kérdeztem. Még ott sem vállalják, ahol úgy van hirdetve, hogy elérhető ez a szolgáltatás. (nem Budapest)

Az egyik hátsó fogam szörnyen fáj, egy gyökérkezelés a minimum kellene, de teljesen reménytelen a helyzet.

2021. febr. 7. 21:34
 3/18 anonim ***** válasza:
86%
Első. Ez szexista nagyon
2021. febr. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%

3

Valóban az, de nem annak gondoltam. Gondolom, ezért kaptam a sok lepontozást.

2021. febr. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
87%
Nekem a dedalon segített egyedül. Bennem volt az hogy utazásnál se kell hánynom/öklendeznem és így kibírom a fogorvosi kezeléseket is.
2021. febr. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%

Nem hibáztatni akarlak, de igenis tehetsz róla. Csak gondolj bele: beveszed a szádba a villát, a kanalat, megrágod az ételt és gondolom azért fogat mosni is szoktál. A fogorvosnál sem történik ennél extrább dolog, csak a tudat zavar hogy nem te irányítod azt ami történik. Ez érthető is, hiszen nem látod előre milyen érzés lesz, fogsz-e fájdalmat érezni.

Én fogászati asszisztens vagyok, a garatreflexes páciensekre jellemző, hogy bár kinyitják a szájukat, de a nyelvük és az ajakizmaik folyamatosan befeszülnek. Ettől pedig pont a lényeg nem látszik a fogorvos számára: maguk a fogak. Az irányíthatatlannak tűnő félelem sok energiát elvesz a szervezettől, ezért a páciens a szájon át kapkodja a levegőt - ami szintén nem túl jó ötlet, hiszen letüdőzi a vízpermetet ami a fogászati kezeléseknél elengedhetetlen.

A megoldás baromi egyszerűen hangzik (pedig nem az): tudatosan kell az ellentétét csinálni, azoknak amiket fent leírtam. Kizárólag az orron keresztül és lassan, nem kapkodva vedd a levegőt (de ne is tartsd vissza!). Az arcizmokat úgy tudod legkönnyebben ellazítani, ha más izmokra koncentrálsz: szorítsd teljes erődből a karfát, a zsepit, vagy egy kislabdát. A szemeddel fókuszálj egy pontra vagy egyszerűen csak csukd be.

Az is sokat segíthet, ha előre felkészülsz és utána nézel hogy mi fog történni a fogaddal. Például nézz meg egy gyökérkezelést a youtubon: https://www.youtube.com/watch?v=ZxrBoC13MNk&t=20s

2021. febr. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%
Nekem is szokott lenni, az segit, ha az orromon lelegzem es figyelem, hogy mirol beszelgetnek, illetve neha a doki kommentalja, hogy mi tortenik eppen, mit miert csinal. Azt imadom, mikor tolem kerdez valamit vizsgalat/lbeavatkozas kozben:'D a szememmel probalok valaszolni xD Egyebkent minden alkalommal kerik,hogyha kellemetlen, jelezzek, es akkor abbahagyjak. Szerintem fontos a parbeszed, az aggodalmak atbeszelese es hogy mindenrol tajekozodj.
2021. febr. 8. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

6-os kicsit sokkolt a válaszod. Mármint nem gondoltam hogy tényleg ennyire rajtam múlik. De a válaszod reménysugár számomra, mert legalább tudom hogyan induljak el a megoldás felé.

A videót megnéztem, hát áú jajj... Ez így biztos nem fáj?! Nagyon nagyok azok a tűk. Na jó már megint kezdem a parát :)

2021. febr. 8. 05:58
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ilyen tudatalatti reakciókat nem lehet tudatosan kontrollálni vagy legalábbis csekély eredménnyel. Lehet hogy már fúrni fogja a fogát a doki, amikor véget ér az ereje és megint elönti a tudatalatti reakciója. Ez jobb? Szerintem kineziológussal próbálkozzál, az képes az ilyenek mögötti pszichés háttér feltárására és akkor már fel tudjátok oldani közösen.
2021. febr. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%
8: Nem fáj. :) Bár nem az asszisztens válaszoló vagyok, de gyökérkezeltek már több fogamat. Egyetlen fogam fájt, az nagyon-nagyon be volt gyulladva. A többit meg sem érzed. :)
2021. febr. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!