Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ínygyulladás vagy tályog...

Ínygyulladás vagy tályog lehet-e sérüléstől is?

Figyelt kérdés

Pár nappal ezelőtt étkezés közben valami keményebb darab az ételből beszorult az első/alsó két fogam közé és megszúrta kicsit az ínyem. Akkor nem vettem észre semmit, viszont másnap reggelre ott azon a helyen bedagadt az ínyem és feljött egy méretes hólyag a helyén ami fájt is. Este fogmosáskor sem éreztem még semmit. Elég kellemetlen volt főleg első nap, azóta is fájdogál és nagyon nehezen akar gyógyulni és fáj az egész környezete.


Kenegetem erre alkalmas géllel amit még a fogorvosom ajánlott korábban. A fogaim és az ínyem is egészséges ott, rendszeresen járok fogászatra, tehát nincs elhanyagolva, se fogkő sem más. Kérdésem az, mivel még nem voltam ilyen helyzetben, hogy lehetséges-e az, hogy egy kis szúrásból ilyen komolyabb gyulladás vagy tályog alakuljon ki egy egészséges ínyfelületen is? Járt már valaki hasonló módon?



2021. febr. 12. 22:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Friss sebbe kerülő baktériumok természetesen gyulladással járnak ha nem lehet tisztán, sterilen tartani a felületet. Már pedig a száj az egy ilyen hely!

Ha nem javul, orvos-antibiotikum.

2021. febr. 13. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen, éppen 2 hete nekem a szájpadlásomat szúrta meg egy éles kenyérhéj darab, az egész szájpadlásom begyulladt tőle pár nap után, több mint 1 hétig kellett kenegetnem Gengigel géllel, hogy rendbe jöjjön, plusz Phlogosol oldattal is öblögettem.
2021. febr. 13. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!