Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogszabályzó gumik melyik...

A fogszabályzó gumik melyik állkapcsot mozgatják?

Figyelt kérdés
Tegnap a fogorvosom a kezembe nyomott egy adag gumit, hogy "ezt kössem a fogaimra". Megmutatta hogy kell. Kicsit meglepődtem, de természetesen hordani fogom, ha már annyi pénzt kiadtam a fogszabályzóért akkor ne vesszen kárba. A kérdésem az, hogy az alsó és a felső állkapocs is előrébb, illetve hátrébb mozdul (a felső fogsorom van előrébb picit az alsónál (mélyharapás)) vagy csak az egyik? Ha csak az alsó mozdulna el az még jól is jönne a profilomhoz, de ha csak a felső mozdulna beljebb akkor elég "idétlenül" nézne ki, hisz az orrom alatti terület kisebb lenne, nem lenne olyan elől az állam mint úgy, ha csak az alsó mozdulna. A doki erre azt mondta, hogy "legközelebbi konzultáción meglátja, hogy merre kellene még mozgatni" de az 1 hónap múlva lesz. Akinek esetleg van/volt tapasztalata megosztaná velem?

2021. febr. 17. 04:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az állkapcsot nem tudják mozgatni csak a fogakat a csontban. Az állkapcsot műtéttel szokták elmozdítani.
2021. febr. 17. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Az állkapcsot nem csak műtéttel lehet elmozdítani, gyerekkorban ezzel a gumival is lehet.


Amúgy nekem is volt ilyen, én azt tapasztaltam, hogy az alsót mozgatta. Mi derült ki közben, kérdező?

2021. ápr. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!