Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nem törődtem a fogaimmal...

Nem törődtem a fogaimmal eleget mostanában, helyre lehet hozni?

Figyelt kérdés

Mostanában keveset mostan fogat, mert alig mentem valahova meg lusta voltam hozzá.

Nagyon megbántam. Eléggé sárgák lettek, sötét foltos lett a középső metszőfogam ami eléggé feltűnő, pár fogamon lett egy kis lyuk sajnos, második kis örlő fogaimon mintha lyuk lenne bár az lehet amúgy is olyan. Érzékenyek lettek a hidegre a metszőfogaim, egyik fogam mintha ráhúzódott volna egy másikra de ez régóta ilyen de zavar, remélem ezt meglehet oldani. Semmi hideg dolgot nem tudok már enni vagy inni anélkül hogy összehúznám a számat mintha citromot ennék.

Szóval rá férne egy alapos fogászati beavatkozás, de félek elmenni mert már nem az iskolai orvosomhoz mennék hanem egy újat kell találnom, sok rémhíreket láttam mostanában, hogy szadista fogorvos kihúzott több fogat is gyerekekből az engedélyük nélkül pedig nem voltak rosszak, bár tudom ilyen nincs nálunk de ráparázok dolgokra. Félek hogy ki fog esni a tömés.

Szeretnék egy fogfehérítést is mert nagyon szégyellem a sárga fogaimat meg a fogkövet is leszedetném.

Ja meg a középső felső metszőfogamat is kicsit egymásba kéne tolni mert kicsit szétváltak de épp hogy millimétert szinte alig észrevehető de ott van.:(

Nem ennyire vészes ahogy leírtam tényleg nem lesz valaki rosszul ha meglátja csak azért elhanyagoltam kicsit.

Most rá álltam rendesen fogat mosni de félek ha megyek akkor vérezni fog az ínyem mert az is feldagadt kicsit és nem tudja elkezdeni se.

Ennyi feladatot egy alkalommal gondolom nem tud megoldani szerintetek mennyi alkalom lesz és lesz valaki szép fehér fogsorom? Nem kell hófehér csillogó fogak csak legalább ne sárga meg sötét foltos hanem szép átlagos fehér fogsor.

Hogy keressek új fogorvost akitől nem félek így felnőtt létemre?

Nevessetek ki de tényleg félek mint régen bár régebben megszoktam de most jó ideje nem voltam fogászaton és félek, hogy baromira fog fájni...23L



2021. febr. 19. 02:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi az a sötét folt? Elkezdett szuvasodni ott?

Ha ennyire gyulladt az ínyed akkor

1. bejelentkezel, elmész hozzá, akkor csinál egy felmérést, hogy hány lyukas van és hogy mire lesz szükség.

2. ha ennyire gyulladt az ínyed, hogy feldagadt, akkor valószínűleg egy fogkőleszedéssel fog kezdeni.

3. ekkor kezdi betömni a fogakat (amiket te lyuknak látsz közel sem biztos, hogy azok)

4. ezek után jöhet a fogszabályozás és majd azután fehérítés ha össze szeretnéd húzatni a fogaidat és szeretnéd, hogy fehérebbek legyenek (bár erről fogalmam sincs, hogy állami ellátásban létezik-e fogfehérítés, sose hallottam ilyet)

Én ajánlanék valami speciálisan érzékeny, vérző fogínyre való terméket, pl. Sensodyne vagy Lacalut, amitől talán kevésbé lesz idővel érzékenyebb az ínyed.

Járj utána, hogy ki a körzeti fogorvosod, mert nekem pl. egy teljesen jó fogorvos, egyáltalán nem hentes és sokan magánba is járnak hozzá elég borsos árakon. Ha megengedheted magadnak kereshetsz egy jó magánorvost is, érdemes ott is elolvasni a véleményeket először, mert azok sokat elárulnak. Egyébként együttérzek, én is csak fogat húzatni voltam (csak bölcsességfogak voltak, amik már szuvasan jöttek ki) az elmúlt 9 évben egészen tavaly nyárig, amikor rászántam magam, hogy rendbe tetetem a fogaimat -így jött a konzultáció, fogkőleszedés, röntgen és 3 fogtömés. Ha jó véleményekkel rendelkező helyre mész, ne aggódj, hogy ki fognak esni a tömések, egyáltalán nem valószínű. 27/N

2021. febr. 19. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Első, nagyon köszönöm a részletes választ!

Hát ilyen feketésen kezdett folt lenni rajta, jobban nem tudom leírni.

gondolom ezek nem egy nap alatt zajlanak le :D

2021. febr. 19. 03:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze, otthon is másfajta és alaposabb tisztítással, de vannak dentálhigiénés tisztítások fogorvosnál is, az leszedi.


Pl. olvasgasd el a fogkrémeket, sokféle van sokféle képességgel, illetve vehetsz fogport és abba szórhatsz szódabikarbónát, lehet olajjal is mosni, rengeteg youtube-video van otthoni fogápolásról.

2021. febr. 19. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Különben van olyan, neten találtam, hogy foggyógyász. Ők sokkal jobban törekednek a fogmegtartásra, én velük próbálkoznék.

sok fogorvos is van a neten árlistával, és sok közülük ingyen konzultál. Tehát csak konzultálni kérnék időpontot egyelőre.

De most ahol 5 vagy 10 000 Ft a konzultáció, ott is csak beszélgetés van, és az alatt felméred, hogy érdemes-e hozzá menni.

Én is voltam 3-nál is konzultálni, és kiderült számomra, hogy nem megyek oda, olyan barbár elszállt dolgokat mondtak, amit nem tartok elfogadhatónak.

2021. febr. 19. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!