Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mivel tudom eltávolítani a...

Mivel tudom eltávolítani a mélyen, nem látható helyen lévő mandulaköveket?

Figyelt kérdés

Néha enyhén érzek ilyen tipikus mandulaköves ízt/szagot a számban, amikor erősen köhögök, vagy erősen lihegek.


Ma edzés közben elég intenzív ugrálást csináltam, és 1 valahogyan feljött a szájüregembe, pedig minden nap megnézem, hogy van-e látható helyen, ha kinyitom a számat, és nincs már nagyon régóta. Úgyhogy ezek szerint ez mélyebbről jöhetett.


De mi idézte elő, hogy lentről valahogy kijött, és a számba került? A magas pulzus/vérnyomás az ugrálás következtében?


Alapvetően mivel tudom ezeket a lentebb lévőket eltávolítani?


2021. febr. 20. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha látod vattapálcával vagy hosszúnyelű kiskanál nyelével piszkáld ki.Amúgy ártalmatlan,csak rossz leheletet okoz,vagy vetesd ki a manduláidat
2021. febr. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hali, nem vagyok szakértő de én rövid vattapálcával, az ujjammal, szájzuhannyal meg sós vizes gargalizálással tisztítom a számat.

A FOLYAMAT KÖZBEN LENYELHETED A TISZTÍTÓESZKÖZEIDET, MEGSÉRTHETED MAGAD - NEM VÁLLALOK FELELŐSSÉGET HA BALESET ÉR.

Szóval: reggel (függetlenül a szám állapotatól mert nincs időm) fogatmosok, az ujjammal nyomok egyet a manduláimon, aztán gargalizálok sós vízzel, aztán jön a szájzuhany (ezt sosem használom az erős nyomású fejjel a nyelvemen és a garatomon, csak a nyelvtisztítóssal).

Este megvizsgálom a manduláimat: levideózom a helyzetet (mozgatva a manduláimat és a nyelvemet közben hogy lássam a manduláim hátuljának a felszínét meg a kripták mélyét amennyire lehet). Ha látok követ akkor kezdem is kipucolni, ha nem akkor a manduláimon végigsímítok egy nedves vattapálcát (óvatosan, de egészen hátra), és ha büdös akkor biztosan van kövem. Ekkor nyomok egyet a manduláimon az ujjammal, majd a vattapálcikával elkezdek turkálni a kriptáimban. Erre elkezdenek kiesni a köveim. Ezt addig csinálom amíg a vattapálcika nem szagtalanul bukkan fel (cserélgetem a fázisok között), a folyamatot meg dokumentalom, hogy később tudjam hol kövesedik jobban a szám.

Amikor a manduláim tiszták a fogmosás-gargalizálás-szájzuhany következik.

A szájvizet szokták ajánlani meg a szájvizes vattapálcát közvetlenül a kriptába nyomós módszert, de ezeket mellőzöm mert le szoktam nyelni egy kicsit abból amivel gargalizálok, meg mert irritálja a manduláimat a szájvizek többsége.

Az elején a folyamat rettenetesen sokáig tart, de a rendszeresség és az alapos vizsgálat miatt már az esti vattapalcikateszteim sikeresek (egy kicsit sem büdös a vizsgálóeszközöm).

2021. febr. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És le lehet véglegesen számolni a mandulakövekkel? Vagy ez amíg nem vetetem ki a mandulámat, addig velwm marad?
2021. febr. 22. 21:57
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos hogy van végleges megoldás, de a műtét rengeteg emberen szokott segíteni.

Ez ügyben kérd a szakorvoos véleményét.

Általánosságban mandulák visszanőhetnek eltavolítás után, illetve ha nem a teljes szerv van eltávolítva azon az apró csonkon is tud egy mély kripta képződni.

A lézeres simítás után pedig újra elmélyülhetnek idővel a kráterek.

//2-es voltam újra

2021. febr. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Utolsó kérdések. A simítás fájdalmas közben vagy utána? Illetve ezt végzik TB alapon is, vagy csak magán úton? Mennyibe kerül?
2021. febr. 23. 07:45
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

5-ös nekem nem volt ilyen műtetem és mint írtam nem vagyok szakmabeli, meg műtve sem vagyok ezért fogalmam sincs. Szerintem pokolian fájhat a simítás is hiszen egy lézerrel beégetik a krátereidet, de talán jobb mintha kiszednék mindkettő oldalt tőből, meg talán nem módosítja a hangszálakat.

De nem véletlenül írtam, hogy menj el orvoshoz, ő tud pontosan tájékoztatni a lehetőségeidről és a kockázatokról (pl. vérzés, fájdalom, hangváltozás, fertőzés, stb.).

2021. febr. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!